Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 21 września. Imieniny: Darii, Mateusza, Wawrzyńca
Rozmawiamy z Markiem Kwiatkowskim, starostą nowosądeckim
175 bilboardów w blisko 40 największych miastach Polski, reklamy w największych internetowych serwisach. Piękny, ciekawy i jeszcze nieodkryty - taki jest nasz region w akcji promocyjnej #OdkryjSądeckie, która zachęca turystów do odwiedzenia Sądecczyzny. O szczegóły pytamy Marka Kwiatkowskiego, starostę nowosądeckiego.
21/09/2020
Koronawirus niestraszny sądeczanom. Ludzie znów chętnie przychodzą do kina
Epidemia koronawirusa, z którą boryka się cały świat, dała się we znaki wszystkim. Bardzo ucierpiała także branża kulturalna. Odwołane zostały festyny i koncerty. Przez kilka tygodni zamknięte były kina. Potem, gdy już wydawało się, że wszystko wraca do normy, Sądecczyzna została objęta czerwoną strefą. Teraz, gdy już wyszliśmy z tej strefy, niektórzy wciąż rezygnują z wypadów do kina. Czy rzeczywiście jest się czego obawiać? O to zapytaliśmy Dianę Kamykowską-Gacek, która jest kierownikiem sądeckiego Kina Sokół.
19/09/2020
"Dyrektor szkoły musi być wyrazisty" - o zdalnej nauce kilka słów
Realia pracy szkół w czasach pandemii nie są takie same jak jeszcze rok temu. Również działalność kadry pedagogicznej ulega zmianie. Na co muszą się przygotować dyrektorzy i nauczyciele placówek? O bolączkach nauczania zdalnego, rozmawiamy z Zygmuntem Fryczkiem, wicedyrektorem Małopolskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli.
17/09/2020
table-rozmowy

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe