Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 20 lutego. Imieniny: Anety, Lehca, Leona
przewiń w dół

Kino Kobiet w Heliosie: Plan B. Wygraj bilet!
W środę 21 lutego o godz. 18 w ramach specjalnego cyklu filmowego dla Pań wyświetlony zostanie film „Plan B”. Dla naszych Czytelniczek mamy trzy podwójne zaproszenia do kina Helios w Nowym Sączu. Jak zawsze przed seansem organizatorzy przygotowali szereg atrakcji tylko dla Pań.
20/02/2018
Nie przenoście nam archiwum do Krakowa
Nadal ważą się losy nowosądeckiego oddziału Archiwum Narodowego w Krakowie. Placówka ta będzie musiała, niestety zwolnić dotychczas wynajmowane pomieszczenia przy ul. Jagiellońskiej i rozejrzeć się za nowym lokum. Sądeczanie, w tym rzesza historyków i archiwistów korzystająca z bogatego zbioru archiwaliów, jakim dysponuje sądecki oddział, są pełni obaw, że unikatowe, bezcenne dokumenty mogą zostać przeniesione do Krakowa.
20/02/2018
Nasze regionalne przysmaki podbijają  podniebienia Polaków
Kukiełka podegrodzka czy jodłownicki kołacz z serem to kolejne przysmaki z naszego regionu, które trafiły na listę produktów tradycyjnych prowadzoną przez resort rolnictwa. Cała Małopolska może się pochwalić już ponad dwustoma produktami, które zachwycają smakiem nie tylko mieszkańców, ale również turystów licznie odwiedzających nasz region.
20/02/2018
table-regionalne