Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 4 czerwca. Imieniny: Christy, Helgi, Karola
18/04/2023 - 10:00

Piękna sądeczanka Agnieszka Sobczyk powalczy o koronę Miss Polonia. Trzymajcie za nią kciuki!

Nie od dziś piękne sądeczanki z dużymi sukcesami próbują swoich sił w konkursach piękności. Tym razem korona Miss Polonia zamarzyła się 22-letniej Agnieszce Sobczyk, która w drodze do finału rywalizowała z ponad 150 dziewczynami. Pochodząca z Nowego Sącza absolwentka I Liceum Ogólnokształcącego na co dzień studiuje stomatologię na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi. Co skłoniło Agnieszkę Sobczyk od udziału w Miss Polonia?

Minął już miesiąc od warszawskiego półfinału Miss Polonia, więc emocje pewnie już opadły. Przypomnijmy 12 marca w warszawskim półfinale zostałaś wybrana jedną z 20 pretendentek do korony. Czym jest dla ciebie udział w finale konkursu? Co zdecydowało, że wzięłaś udział w zmaganiach?
- Sam udział w tego typu konkursie chodził mi po głowie już parę lat, natomiast zawsze było w moim życiu coś ważniejszego. Najpierw matura, później szczególnie wymagające pierwsze lata studiów. I tak dopiero w ubiegłe wakacje poczułam, że jest to odpowiedni moment na spróbowanie swoich sił w Miss Polonia.

W przypływie emocji wysłałam swoje zgłoszenie, a teraz mogę przestawiać się jako finalistka Miss Polonia 2023! Sama myśl o tym, ile nowych doświadczeń już za mną, jak i o tych które już widnieją na horyzoncie, napawa mnie ogromną ekscytacją. Jestem też dumna, że mimo obaw ciągle staram się wychodzić ze strefy komfortu co daje mi zdecydowanie szerszy pogląd na świat i życie.

Poznałaś już swoje rywalki? A może zostały już twoimi koleżankami i wspieracie się w konkursie?
- Biorąc pod uwagę, nasz stosunek do siebie określenie „rywalki” zdecydowanie nie jest adekwatne. Wszystkie tegoroczne finalistki są naprawdę wyjątkowe. Szczególnie podoba mi się, nasza różnorodność, jeśli chodzi o pasje i dziedziny w których się rozwijamy. Razem budujemy małą społeczność, której działania są szerzone na większą skalę. Siła grupy mądrych, pięknych i otwartych polek jest naprawdę imponująca, i jestem pewna, że razem zdziałamy wiele dobrego.

Co wydaje się najtrudniejsze w udziale w Miss Polonia: trema, praca na scenie, z fotografem czy np. pokaz w kostiumie kąpielowym?
- Biorąc udział w tego typu konkursie, jesteśmy cały czas skazane na ocenę. Każda z nas chce zachować swoją autonomię i indywidualność, mimo iż zawsze znajdzie się jakaś grupa odbiorców, która wie najlepiej jak powinnyśmy wyglądać, co mówić i jak się zachowywać.

Myślę, że trema i problemy w pozowaniu zawsze towarzyszą na początku, jednak otwarte nastawienie i komunikatywność, zdecydowanie wystarczają aby przezwyciężyć ten problem. A jeśli chodzi o pokaz w stroju kąpielowym, to myślę, że ze względu na kierunek medyczny, który studiuję, ciało nie jest dla mnie tematem tabu i najważniejsze, żebyśmy dobrze się z nim jak i w nim czuli.

Jak wyglądają twoje przygotowania do konkursu?
- Szczerze mówiąc, mój plan dnia nie zmienił się jakoś diametralnie. Mam co prawda więcej obowiązków, natomiast, póki co bez problemu udaje mi się łączyć to z edukacją i życiem towarzyskim. Sesje zdjęciowe są dla mnie formą wypoczynku, bo mój mózg w tamtej chwili skupia się tylko na prawidłowym pozowaniu i łapaniu kolejnych ujęć. A sama działalność w mediach społecznościowych, stanowi miły dodatek w ciągu dnia.

Pochodzisz z Nowego Sącza, ale na studia pojechałaś aż do Łodzi. Z Nowego Sącza daleko do Łodzi, gdzie uczysz się na Uniwersytecie Medycznym?
- Łódź jest bez wątpienia wyjątkowym miastem, które wymaga czasu aby móc poznać jego energię i szczerze się w nim zaaklimatyzować. Uwielbiam w Łodzi to, że daje mi możliwość bycia sobą i bardzo odpowiada mi luźny, lekko szalony styl tego miasta. Dodatkowo sama uczelnia jest bardzo przyjazna studentom, a ludzie, których tu poznałam, okazali się być naprawdę życzliwi i pomocni.

Dlaczego chcesz zostać akurat stomatologiem? Czy piękny uśmiech pomaga w pewności siebie?
- Stomatologia to dziedzina medycyny, która bardzo prężnie się rozwija. Daje ogromne możliwości rozwoju i samorealizacji. Wybierając kierunek studiów wiedziałam, że musi on być związany z ludźmi ale i bazować na wiedzy naukowej. Dodatkowo jest to praca manualna, co sprawia, że zawód ten nigdy nie stanie się monotonny.

Co ciekawe, z każdym rokiem obserwuje też jak bardzo stan jamy ustnej - w tym zębów,  wpływa zarówno na zdrowie fizyczne jak i psychiczne. Studiując stomatologię, nauczyłam się patrzeć na człowieka w sposób całościowy, dostrzegając zarówno jego lęki jaki i kompleksy.

Jaką szkołę średnią kończyłaś w Nowym Sączu i jakie masz z nią związane wspomnienia?
- Jestem absolwentką I Liceum Ogólnokształcącego imienia Jana Długosza w Nowym Sączu. W murach tej szkoły spędziłam jednak łącznie 6 lat, ponieważ wcześniej uczęszczałam również do przynależącego do niej wówczas gimnazjum. Z perspektywy czasu okres ten wspominam bardzo błogo. „Jedynka” od zawsze łączyła bardzo ambitną i nieszablonowo myślącą młodzież. To właśnie wtedy nauczyłam się szacunku, tolerancji i otwartości na inne opinie.

Mało masz ostatnio tego wolnego czasu, ale spytam jakie są twoje zainteresowania i hobby?
- Największą przyjemność sprawia mi praca manualna. W wolnej chwili lubię malować, lepić z gliny, czy wyciągnąć starą maszynę do szycia mojej babci. Prowadzę również challenge książkowy, a w wiosenne popołudnia wybieram rolki albo basen. Hobbistycznie uczę się również języka niemieckiego.

Czy Miss Polonia to tylko konkurs urody? A może oryginalne pasje pomagają w zaskarbieniu przychylności jury czy odbiorców konkursu?
- W obecnych czasach, coraz większą uwagę skupia się na osobowości, charyzmie i energii uczestniczek konkursu. Ja sama głęboko wierzę, że kluczem do sukcesu jest pozostanie autentyczną i spójną ze swoją osobowością. Na co dzień staram się być pełną empatii i ciepła  osobą, co nie wyklucza mojej wiary w niezależność i siłę kobiet.

Czy czytelnicy portalu sadecznin.info mogą ci jakoś pomóc w konkursie?
- Każdy miły komentarz czy wiadomość dają mi motywację do działania i utwierdzają w tym, że treści które udostępniam są przychylnie odbierane. To wyjątkowe uczucie wiedzieć, ile osób ci kibicuje i życzy dobrze. Może to zabrzmi lekko banalnie, ale to właśnie udział w Miss Polonia uświadomił mi jaką jestem szczęściarą jeśli chodzi o znajomych i przyjaciół. Bardzo to doceniam.

No i na koniec wypada zadać mi pytanie: Co zrobisz, jeśli zostaniesz Miss Polonią?
- Zdobywając tytuł, chciałabym stać się głosem młodych kobiet. Dzielić się z nimi moją energią, motywować do zmian i walki o marzenia. Wiem, że bycie Miss Polonia to ogromna odpowiedzialność - nagle stajemy się osobą, której losy obserwują dziesiątki tysięcy młodych kobiet, dlatego też szczególnie ważne jest dla mnie zwrócenie uwagi na to jak ważna jest edukacja, rozwój i to co sobą reprezentujemy. Chciałabym też raz na zawsze pożegnać się z przekonaniem, że piękny wygląd wyklucza bycie wartościowym człowiekiem.

Rozmawiał Janusz Bobrek ([email protected]), fot. miloscwobiektywie.pl

Agnieszka Sobczyk w konkursie Miss Polonia
Pochodząca z Nowego Sącza absolwentka I Liceum Ogólnokształcącego Agnieszka Sobczyk to finalistka Miss Polonia 2023


Dziękujemy za przesłanie błędu