Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 28 maja. Imieniny: Augustyna, Ingi, Jaromira
24/04/2024 - 13:50

O sekretach domowej pielęgnacji włosów rozmawiamy z Anetą Kaczmarczyk

Włosy to cenna ozdoba głowy. Jednak czy potrafimy dobrze je pielęgnować? Wiele jesteśmy w stanie dokonać w domowych warunkach, choć czasem przychodzi taki czas, że nie obejdzie się bez wizyty u fryzjera, podcięcia końcówek i intensywnej regeneracji. Na temat pielęgnacji włosów porozmawialiśmy z Panią Anetą Kaczmarczyk z Pracowni Fryzjerskiej New Look W Nowym Sączu. Koniecznie poznaj jej cenne rady i dowiedz się więcej na temat pielęgnacji włosów przez Sądeczanki.

Jakie dałaby Pani podstawowe wskazówki dla kobiet jeżeli chodzi o codzienną, domową pielęgnację włosów? 
- Bardzo ważne jest prawidłowe mycie głowy. Pamiętajmy o wcześniejszym rozczesaniu włosów. To pierwszy etap każdego mycia. Używajmy letniej wody do mycia głowy. Nakładajmy szampon dwukrotnie, nie zapomnijmy potem  o odpowiednio dobranej odżywce.

Częstotliwość mycia włosów dostosujmy do swoich potrzeb. Jedni będą potrzebowali myć ją codziennie, a innym wystarczy raz w tygodniu. Mycie włosów nie musi być przykrym obowiązkiem, a może pełnić rodzaj chwili relaksu. Masaż skóry głowy wykonywany podczas nakładania szamponu, odżywki czy maski nie tylko zapewni nam przyjemność, ale również poprawi krążenie krwi, dzięki czemu włosy będą w lepszej kondycji. Na końcu pamiętajmy o wysuszeniu włosów.

Jakie błędy najczęściej popełniają Pani klientki w pielęgnacji włosów?
- Do najczęściej spotykanych błędów zalicza się używanie cienkich gumek z metalowymi elementami, które niszczą strukturę włosów, nieodpowiednia szczotka do włosów i nieprawidłowe czesanie — ciągnięcie włosów na siłę. Dużym błędem jest także spanie w mokrych włosach - sprzyja to naruszaniu ich struktury, a także nieprawidłowe suszenie — zbyt duża temperatura, czy przykładanie suszarki zbyt blisko głowy może prowadzić do wysuszenia i zniszczenia włosów, a nawet poparzeń.

Do błędów Sądeczanek zaliczyłabym również brak zabezpieczenia włosów (termoochrony) zwłaszcza przy korzystaniu z prostownicy i lokówki, a także bardzo rzadkie podcinanie końcówek. Na szczęście świadomość kobiet na temat pielęgnacji włosów wciąż rośnie, ale jeszcze do niedawna częstym błędem był brak stosowania odżywki lub maski w codziennej pielęgnacji. Aby mieć piękne włosy, nie wystarczy sam szampon. 

W takim razie co oprócz szamponu powinna mieć każda kobieta w swojej kosmetyczce? Zapewne będzie to odżywka, może maska. Co jeszcze znajdzie się w kosmetycznym niezbędniku do domowej pielęgnacji włosów?
- W kosmetyczce każdej z nas powinno znajdować się serum do włosów. To kosmetyk o silnie skoncentrowanym działaniu. Sprawdza się w przypadku każdego rodzaju włosów, pokonując różnorodne problemy, z jakimi mamy do czynienia.

Przydatny będzie kosmetyk termoochronny,  który zabezpieczy włosy przed szkodliwym działaniem wysokich temperatur suszarki, prostownicy lub lokówki. Jeśli na urlop wybieramy się w ciepłe kraje, gdzie mocno świeci słońce,  polecam także mgiełkę z filtrami UV. Szczotkę do włosów najlepiej używać z naturalnego włosia. Szampon, odżywka i maska to podstawa. Bardzo ważne są też  sprzęty, jakich używamy: suszarka czy prostownica. Polecam najbardziej takie z  regulacją temperatury.

Jakie upięcia są modne w tym sezonie?
- W tegorocznych trendach dla kobiet króluje przede wszystkim wygoda. Do gry wkraczają m.in. wygładzone upięcia z kokiem, kucykiem albo warkoczem.  Najlepiej na zmianę z popularnymi kokardami, które ozdabiają fryzury half-up (spięta górna połowa kosmyków). Do trendów powracają również bardzo wysokie uczesania w nowoczesnej wersji, np. formie modnych upięć włosów z grzywką. 

Jakie strzyżenia uwielbiają Sądeczanki? 
- Sądeczanki niczym nie odbiegają od kobiet z innych części Polski. Są takie klientki, które podążają za trendami obecnie panującymi w modzie fryzjerskiej, ale zdarzają się też Panie, które lubią wygodne i standardowe fryzury, w których czuję się dobrze i wolą ich nie zmieniać.

Kiedy warto zdecydować się na wizytę u fryzjera? Co może świadczyć o tym, że włosy domagają się podcięcia/regeneracji i domowe sposoby już nie wystarczą? 
- Rozdwojone, puszące oraz plączące się końcówki włosów są sygnałem, aby jak najszybciej udać się do fryzjera. Częste wizyty w salonie fryzjerskim pomagają zadbać o kondycję włosów na co dzień. Zabiegi pielęgnacyjne nie tylko utrzymują włosy w świetnym stanie, ale również sprawią, że ich codzienne modelowanie będzie znacznie łatwiejsze. Odświeżenie fryzury w salonie fryzjerskim powinno się odbywać  nie rzadziej niż około co 3 miesiące. (KC) © Materiał chroniony prawem autorskim. Fot. New Look

Piękne włosy to skarb każdej kobiety
Kiedy włosy sprawiają nam kłopoty i nasza domowa pielęgnacja nie przynosi oczekiwanych rezultatów, warto skorzystać z pomocy profesjonalisty. Fryzjerzy nie tylko posiadają wiedzę na temat odpowiednich technik pielęgnacyjnych, ale także potrafią dopasować je do indywidualnych potrzeb każdego klienta. Ich doświadczenie i umiejętności pozwalają nie tylko na poprawienie kondycji włosów, ale również na udzielenie cennych wskazówek dotyczących codziennej rutyny pielęgnacyjnej.


Dziękujemy za przesłanie błędu