Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 16 września. Imieniny: Jagienki, Kamili, Korneliusza
Jerzego Gizy księga druga o sądeckim garnizonie
W 2015 r. ukazał się drukiem tom I księgi o Garnizonie Nowy Sącz autorstwa Jerzego Gizy. Księga nosiła tytuł „Sądecki garnizon i jego żołnierze w pierwszych latach niepodległości 1918-1922”. Obecnie autor przygotował do druku tom II, który będzie nosił tytuł „Sądecki garnizon i jego żołnierze w latach 1923-1929”. Będzie objętościowo dużo obszerniejszy od tomu I, który liczył ponad 750 stron. Jest kontynuacją opisywania dziejów nowosądeckiego garnizonu i służby jego żołnierzy w czasach II RP.
16/09/2019
Wierni zgromadzili się w sobotę (14 września) na muszyńskim wzgórzu Malnik, aby przeżywać Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Wcześniej przeszli też Drogę Krzyżową do Krzyża Jubileuszowego na Koziejówce.
14/09/2019
Jak pomaganie innym uczynić zawodem?
Są takie zawody, które są czymś więcej niż tylko codziennym wykonywaniem swojej pracy. Mimo zmieniającego się świata, są również sposobem niesienia pomocy innym ludziom. Jeśli zatem zastanawiasz się nad wyborem odpowiedniej ścieżki kształcenia się, a jednocześnie pragniesz rozwiązywać problemy osób potrzebujących, to koniecznie przyjrzyj się kierunkom medycznym w szkole policealnej, które są dokładnie tym, czego poszukujesz zarówno od życia, jak i od ścieżki zawodowej.
14/09/2019
table-kultura