Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 28 maja. Imieniny: Augustyna, Ingi, Jaromira
przewiń w dół
Diecezja tarnowska ma nowych kapłanów.
Biskup Andrzej Jeż udzielił dzisiaj (27 maja) święceń kapłańskich dwudziestu pięciu diakonom. Jeden z nich należy do Kongregacji Oratorium Św. Filipa Neri. Pozostali to wychowankowie Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie. Uroczystość odbyła się w tarnowskiej katedrze, która jest sercem naszej diecezji. Dzisiaj święcenia kapłańskie w bielskiej katedrze przyjął także Tymoteusz Szydło, syn premier Beaty Szydło.
27/05/2017
Witold Kaliński
Miejscem kultury jest muzeum, biblioteka, filharmonia, teatr, kino w różnych postaciach, np. wypożyczalni, operetki, sceny kabaretowej, izby pamięci itd. To oczywiste i stare niemal jak sama kultura (teatry starożytnej Grecji, biblioteki Aleksandrii, Pergamonu…) Każde z tych miejsc nasycone jest konkretną „materią kultury”: muzyką, książką, obrazem, słowem mówionym, a także rekwizytem – znakiem czasu. Istnienie owych miejsc-instytucji jest uzasadnione specyficzna dla nich materią sztuki (lub rzemiosła).
25/05/2017
Nowy Sącz staje się modowym centrum. Tu właśnie, w Zespole Szkół Nr 3 im. Bolesława Barbackiego, odbył się II międzyszkolny konkurs projektowania odzieży dla gimnazjalistów "Moja Moda". Przyjechały uczennice gimnazjów z Nowego Sącza i okolic.
24/05/2017
table-kultura

Galerie Zdjęć