Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 24 czerwca. Imieniny: Danuty, Jana, Janiny
25/05/2024 - 09:55

Mystkowianie podbili Japończyków bogactwem folkloru Małopolski!

Zespół Regionalny Mystkowianie w swoich wojażach artystycznych tym razem odwiedził Japonię. Od 13 do 22 maja grupa reprezentowała Województwo Małopolskie podczas Festiwalu Polskiego w Tokio oraz Takasaki. Zespół z Mystkowa oczarował japońską publiczność śpiewem, żywiołową muzyką, dynamicznym tańcem i zróżnicowanie strojów ludowych.

Mystkowianie podbili Japończyków bogactwem folkloru Małopolski!

- Podczas Polskiego Festiwalu w Tokio, który jest największą imprezą promującą nasz kraj w Japonii, zespół reprezentował Małopolskę w pełnej krasie, prezentując tradycje aż 5 subregionów etnograficznych. Przed publicznością liczącą kilka tysięcy osób, zespół zaprezentował bogactwo małopolskiego folkloru, zdobywając serca widzów swoją pasją, bogactwem strojów i dynamicznym tańcem – relacjonuje Kamil Wiatr kierownik artystyczny zespołu.

Obok Mystkowian zaprezentowali się m.in. : Zespół Pieśni i Tańca "Śląsk" im. Stanisława Hadyny, Kukułeczka Polish Dance Group, VOŁOSI, The WHOOP Group oraz Wojtek Mazolewski.

Jak podkreśla Wiatr, nie tylko tokijska scena była miejscem ich sukcesów! Mieli także okazję wystąpić w Teatrze Miejskim w Takasaki, mieście z bogatymi powiązaniami z Polską, które wcześniej gościło takie gwiazdy jak Anita Włodarczyk, polskich siatkarzy, wspaniałą Iga Świątek oraz naszych dobrych znajomych z Zespół Regionalny Istebna - The Polish Folk Song And Dance Ensemble. Po uroczystej kolacji otrzymali symbol miasta - lalkę Daruma. Będzie się pięknie prezentować na Mystków. 

Mystkowianie podbili Japończyków bogactwem folkloru Małopolski!

Puchar Czarnych Diamentów dla Zespołu Regionalnego Mystkowianie!

- Oczywiście, nie mogło zabraknąć także elementów poznawania kultury i kuchni Japonii. Mystkowska delegacja miała okazję próbować lokalnych specjałów oraz zwiedzić najpiękniejsze zakątki Tokio i okolic majestatycznej góry Fuji. Zespół dziękuje wszystkim za wsparcie. To był niesamowity czas promocji małopolskiej kultury na japońskiej ziemi, który na długo pozostanie w naszej pamięci – opowiada Wiatr zachęcając jednocześnie wszystkich do śledzenia strony Zespołu, gdzie niebawem pojawią się zdjęcia i relacje video z wyjazdu!

- Małopolski folklor żyje i ma się dobrze, a dzięki takim wydarzeniom jak te w Japonii, staje się częścią globalnej wioski kulturalnej. Serdecznie dziękujemy za wsparcie i zapraszamy do dalszego kibicowania Mystkowianom! – podkreśla.

Na zakończenie dodajmy też, że zespół z Mystkowa w tym roku obchodzi 10-lecie działalności artystycznej. Już w poniedziałek, 27 maja w Ludźmierzu będzie miał miejsce wernisaż wyjątkowej wystawy zdjęć. Dodatkowo odbędzie się prelekcja Patryka Rutkowskiego oraz degustacja pyszności przygotowanych przez Koło Gospodyń Wiejskich w Mystkowie. (oprac. [email protected] Fot.: Instytut Polski w Tokio/Justyna Feicht) © Materiał chroniony prawem autorskim

Mystkowianie podbili Japończyków bogactwem folkloru Małopolski!
Zespół Regionalny Mystkowianie w swoich wojażach artystycznych tym razem odwiedził Japonię. Od 13 do 22 maja grupa reprezentowała Województwo Małopolskie podczas Festiwalu Polskiego w Tokio oraz Takasaki. Zespół z Mystkowa oczarował japońską publiczność śpiewem, żywiołową muzyką, dynamicznym tańcem i zróżnicowanie strojów ludowych. Fot.: Instytut Polski w Tokio/Justyna Feicht


Dziękujemy za przesłanie błędu