Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 28 maja. Imieniny: Augustyna, Ingi, Jaromira
15/04/2024 - 14:05

Puchar Czarnych Diamentów dla Zespołu Regionalnego Mystkowianie!

Kolejny sukces Zespołu Regionalnego Mystkowianie z gminy Kamionka Wielka, którzy wzięli udział w X jubileuszowej edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Tańca POWER FOLK 2024 w Katowicach i zdobyli Główną Nagrodą Festiwalu – Grand Prix. Grupa młodzieżowa w swojej kategorii zajęła również I miejsce.

Jak wyjaśnia kierownik artystyczny zespołu Kamil Wiatr, zmagania konkursowe toczyły się w pięciu kategoriach wiekowych, z których po jednej grupie jury kwalifikowała do wielkiego finału. - Zarówno grupa reprezentacyjna, jak i młodzieżowa zostały wytypowane ze swoich kategorii. W finale jeszcze raz zaprezentowały tańce Lachów Sądeckich oraz Rusnaków Sądeckich.

Mystkowianie zgarnęli w rywalizacji najwyższe laury:
- Grand Prix "Puchar Czarnych Diamentów" dla grupy reprezentacyjnej
- 1 miejsce w kat. 14-16 lat dla grupy młodzieżowej
- 1 miejsce w kat. 17-25 lat dla grupy reprezentacyjnej 

Brązowe Żywieckie Serce! Kolejny sukces Mystkowian!
Jest wielkie wyróżnienie dla Zespołu z Mystkowa. - W konkursie wzięło udział kilkadziesiąt zespołów z całej Polski, w tym cenione ośrodki na folklorystycznej mapie Polski: z ZPiT AGH "Krakus" im. Wiesława Białowąsa, czy Zespół Pieśni i Tańca "Silesianie" Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach.

- Za przygotowanie Zespołu od strony choreograficznej i tanecznej odpowiada Patryk Rutkowski. Dominika Szołodrowska przygotowała grupę młodzieżową. Za muzykę w Zespole odpowiada Damian Cwynar i Remigiusz Szczecina - relacjonuje Wiatr. (oprac. ES Fot.: archiwum zespołu Jakub Dyl/WKATOWICACH.eu) © Materiał chroniony prawem autorskim

Puchar Czarnych Diamentów dla Zespołu Regionalnego Mystkowianie!
Kolejny sukces Zespołu Regionalnego Mystkowianie z gminy Kamionka Wielka, którzy wzięli udział w X jubileuszowej edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Tańca POWER FOLK 2024 w Katowicach i zdobyli Główną Nagrodą Festiwlau – Grand Prix. Grupa młodzieżowa w swojej kategorii zajęła również I miejsce. (fot.: archiwum zespołu Jakub Dyl/WKATOWICACH.eu)


Dziękujemy za przesłanie błędu