Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 21 października. Imieniny: Celiny, Hilarego, Janusza
Przerwy w dostawie prądu. Zobacz kiedy i o której
Nowy Sącz, Gorlice, Krynica-Zdrój, gmina Chełmiec, Grodek nad Dunajcem, Łososina i Grybów, to te samorządy, na których terenie Turon zapowiada przerwy w dostawie prądu. Zobacz haromonogram, z w którym podajemy konkretne adresy, daty i godziny.
20/10/2018
Nowy Sącz: darmowa stacja ładowania pojazdów elektrycznych
Po tym, gdy weszła w życie ustawa o elektromobilności i paliwach alternatywnych, która zgodnie z założeniem, ma stworzyć warunki do upowszechnienia transportu elektrycznego w Polsce, zaczęło się kontestowanie rządowych pomysłów i pytania o infrastrukturę, także w Nowym Sączu. Bo jak jeździć samochodem elektrycznym, kiedy nie ma gdzie zatankować elektrycznego paliwa? Jedna jaskółka wiosny co prawda nie czyni, ale miasto doczekało się pierwszej, darmowej stacji ładowania, którą postawiła mieszkańcom wodociągowa spółka.
19/10/2018
Korzenna/Łęka: nie chcemy tu żadnego składowiska! 200 osób apeluje do wójta
Do naszej redakcji trafiła petycja adresowana do wójta gminy Korzenna, a podpisana przez dwustu mieszkańców sołectwa Łęka. Czego dotyczy? Utworzenia w centrum wsi składowiska odpadów wielkogarabrytowych. Wójt Leszek Skowron mówi, że przede wszystkim rzecz jest bezpieczna, a kwestia budowy jeszcze nie przesądzona. Zapewnia, że chętnie jeszcze raz wyjaśni wszelkie wątpliwości.
19/10/2018
table-gospodarka