Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 16 września. Imieniny: Jagienki, Kamili, Korneliusza
Mieszkanie na kredyt. Pułapki przy rekordowo niskich stopach procentowych
Ceny mieszkań szybują w górę. Niektórzy rzutem na taśmę decydują się zakup własnego M, bo wszystko wskazuje na to, że będzie jeszcze gorzej, bo coraz więcej trzeba płacić za materiały budowlane i działki. Na to wszystko nakładają się rekordowo niskie stopy procentowe, co może być zachętą do kupowania nieruchomości finansowanych kredytem. O jakich kredytowych pułapkach trzeba pamiętać?
16/09/2021
Szkło, beton i morze światła. Kolejna budowa gigant rzut beretem od Sącza
Jeszcze niedawno były tu tylko fundamenty, teraz stoją już mury gigantycznej budowli w Łącku. W centrum wsi stanie przeszklone cudo, w którym ma się mieścić tętniące życiem Centrum Kultury i Edukacji Muzycznej. Takiej inwestycji może pozazdrościć gminie niejedno miasto
16/09/2021
No szok! Można trafić za kratki za budowę domu do 70 m2 z Polskiego Ładu
Wszystko wygląda tak pięknie w Polskim Ładzie. Przy uproszczonych formalnościach, bez dziennika budowy i jej kierownika, można stawiać dom do siedemdziesięciu metrów kwadratowych. Wymaga to jedynie zgłoszenia tam, gdzie istnieje plan zagospodarowania, a gdy go nie ma, potrzebna będzie trzytygodniowa procedura uzyskania warunków zabudowy. Teraz okazuje się, że nowe przepisy są dziurawe i za nowy dom bez pozwolenia można trafić… za kraty.
15/09/2021
table-gospodarka

100 firm Sądecczyzny 2021 - katalog