Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 16 stycznia. Imieniny: Mascelego, Walerii, Włodzimierza
„Bunt nie jest niezgodny z prawem” - grzmieli polotycy Konfederacji w Zakopanem
Przedstawiciele Konfederacji Wolność i Niepodległość zorganizowali w Zakopanem konferencję prasową, na której przedstawili ustawę antylockdownową. Politycy odnieśli się również do planowanego przez niektórych przedsiębiorców ponownego otwarcia swoich działalności gospodarczych. To nie jest bunt niezgodny z prawem – mówił poseł Konrad Berkowicz.
15/01/2021
Dramat ośrodków narciarskich. Branża stoi nad przepaścią
Począwszy od 27 grudnia sezon narciarski w Polsce został zamrożony, mimo że wcześniej działał w reżimie sanitarnym, wypracowanym z GIS i MR. Ośrodki poniosły koszty przygotowania do sezonu w wysokości 32 mln zł. Każdy dzień zamknięcia stoków to około 5 mln zł strat. Lawinowo rośnie liczba upadłości, bankructw i likwidacji miejsc pracy. Właściciele chcą otworzyć stoki od przyszłego miesiąca. Czy się uda?
15/01/2021
czytaj też:
Przed Pijalnią Główną w Krynicy 14 stycznia protestowali miejscowi przedstawiciele branży turystycznej. Mają dość przedłużanych obostrzeń w związku z koronawirusem. Przedsiębiorcy spotkali się też z przewodniczącą Rady Miasta i Gminy oraz z burmistrzem. Radni chcą udzielenia biznesmenom pomocy z programu dla przedsiębiorców.
14/01/2021
table-gospodarka