Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 27 stycznia. Imieniny: Anieli, Juliana, Przemysława
Legalna samowola, mniej biurokracji. Idzie rewolucja w prawie budowlanym
Zamiast stosu dokumentów, wystarczy teraz zaledwie kilka teczek? Sejm uchwalił nowelizacje prawa budowlanego. Procedury mają być prostsze i szybsze – zapewnia wiceminister rozwoju Andrzej Gut- Mostowy, który podczas konferencji prasowej w Nowym Sączu mówił o szczegółach dotyczących zmiany przepisu. Nowelizacja zakłada też łatwiejsze zalegalizowanie samowoli budowlanej.
27/01/2020
Ulica w Nowym Sączu, gdzie diabeł mówi dobranoc, a ludzie mają dziwaczne hobby
Dziura na dziurze i dziurą pogania, tak od lat wygląda ulica Wczasowa w Nowym Sączu. W nocy tak tu ciemno, że można połamać nogi, a w samochodzie urwać zawieszenie. W dzień wyrwy w asfalcie trudno ominąć, tyle ich jest. Zamiast wymiany nawierzchni jest ciągłe łatanie dziur – skarżą się mieszkańcy.
27/01/2020
Jak sądeckie wodociągi tropią oszustów na… puszczanie dymu jak na koncercie
Ile to razy w czasie ulewy w Nowym Sączu woda zalewa ulice, przy których stoją jednorodzinne domy i wdziera się na posesje. Bywa, że oburzeni mieszkańcy wieszają psy na wodociągowej spółce, bo studzienki kanalizacyjne „nie wyrabiają” ze zbieraniem deszczówki. Nie wyrabiają? A może dzieje się tak dlatego, że niektórzy nielegalnie podpinają się do ściekowej kanalizacji. Sądecka spółka ma swoje sposoby na wytropienie oszustów.
27/01/2020
table-gospodarka