Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 26 maja. Imieniny: Eweliny, Jana, Pawła
14/03/2024 - 12:05

Rekreacyjny full wypas w centrum wsi, molo w górach. Chcą być rajem dla turystów pod Nowym Sączem [WIZUALIZACJA]

Czy gmina Tymbark zamieni się w raj dla turystów? Jest już pomysł na budowę przypominającego wyglądem molo tarasu widokowego na górze Łopień, teraz pojawił się projekt modernizacji i rozbudowy centrum wsi. To ma być rekreacyjna perełka, co na razie można zobaczyć na wizualizacji.

To miejsce będzie nie do poznania

Totalną metamorfozę przejdzie centrum Tymbarku. Teren od Parku imienia Zofii Turskiej  do ulicy Armii Krajowej zmieni się nie do poznania. Zniknie myjnia samochodowa, w zamian powstanie atrakcyjny i przyjazny teren do zagospodarowania czasu wolnego.

Jak informuje samorząd, projekt rozbudowy infrastruktury turystycznej w gminne zakłada połączenie ciągami pieszo-rowerowymi już istniejących i planowanych jej elementów.

Zlokalizowane w centrum miasteczko rowerowe z parkingiem oraz budowaną ścieżką do Podłopienia, zostanie połączone górską trasą rowerową, biegnącą do tarasu widokowego na Łopieniu, o którym pisaliśmy w artykule  Totalny odlot? Nowa megaatrakcja niedaleko Nowego Sącza, która rozpętała ogólnopolską burzę [WIDEO][WIZUALIZACJA]

Raj dla fanów dwóch kółek

Z kolei ścieżka rowerowa w kierunku Piekiełka, przebiegać będzie przez istniejący park. Z tego względu projekt przewiduje zbudowanie nowego ciągu pieszo-rowerowego oraz uporządkowanie terenu pomiędzy samorządowym przedszkolem budynkiem Gminnej Spółdzielni.

Czytaj też Co budują w centrum Nowego Sącza. Rośnie przeszklona konstrukcja na podporach w środku miasta [ZDJĘCIA] [WIZUALIZACJE] 

Turyści pokochają Tymbark?

Jak argumentują władze gminy, realizacja projektu pozwoli, nie tylko uporządkować przestrzeń społeczną, ale także poszerzy możliwości inwestycyjne tego fragmentu Tymbarku, choćby o nowe tak potrzebne punkty gastronomiczne, być może wypożyczalnię rowerów. Będzie to także strefa czasu wolnego, miejsce odpoczynku mieszkańców. Jest  także szansa na ściągnięcie turystów przybywających do Tymbarku.

czytaj też „Co oni tak długo w tych dziurach grzebią”. Budowa gigant w środku Nowego Sącza [WIDEO] [ZDJĘCIA]

Ma się  do tego przyczynić  węzeł komunikacyjny, który będą tworzyć  modernizowana stacja kolejowa oraz Park and Ride. ([email protected]) fot, UG Tymbark

Tak będzie wyglądać zrewitalizowane centrum Tymbarku
Gmina chce przyciągnąć turystow


Dziękujemy za przesłanie błędu