Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 27 maja. Imieniny: Amandy, Jana, Juliana

KWP - List Prezesa Stowarzyszenia

Szanowni Państwo,

Spotykamy się po raz dziewiętnasty. Za rok świętować będziemy dwudziestolecie działalności naszego Stowarzyszenia Kasa Wzajemnej Pomocy. Już chyba nie trzeba nikogo przekonywać, że powstanie Kas to była słuszna inicjatywa. Od prawie 20 lat dzięki wzajemnej pomocy społeczności lokalnej, wiele rodzin w chwili kryzysu finansów, korzysta z „koła ratunkowego” jakim jest pożyczka z Kasy. Podsumowując dziewiętnasty rok działalności naszego stowarzyszenia należy podkreślić fakt, że udzielono 41 641 pożyczek.

Aby jednak można było liczyć na dalsze sukcesy w działaniach naszego Stowarzyszenia, wszyscy jego członkowie a w szczególności Zarządy muszą mieć świadomość ciążącej na nich odpowiedzialności za powierzone ich pieczy społeczne pieniądze. Sprawne i prężne funkcjonowanie Kas wymaga szczególnej samodyscypliny w uczciwym gospodarowaniu publicznymi środkami finansowymi. Na pracujących społecznie działaczy Kas patrzą sąsiedzi i oceniają ich pracę oraz zaangażowanie. Niejednokrotnie są pełni podziwu i wdzięczności za niesioną pomoc. Jeżeli jednak zdarzy się, że zaniedbania w pracy koła nasuwają podejrzenia nieuczciwego działania fakt ten odbija się głośnym echem w środowisku wiejskim, a nawet w szerszych kręgach oraz prowadzi do dyskredytacji wspólnych wysiłków członków poszczególnych Kas. Stąd mój apel do Was abyście dołożyli maksimum wysiłku i dobrej woli aby działalność naszego Stowarzyszenia Kas Wzajemnej Pomocy postrzegana była tylko dobrze.

Członkostwo w Kasie uczy gospodarności, oszczędności i współdziałania w społeczności lokalnej. XIX Walne Zgromadzenie Członków Stowarzyszenia KWP, niech będzie swoistym świętem członków Stowarzyszenia, na którym podsumujemy dotychczasowe nasze osiągnięcia. Wszystkim działaczom Kasy Wzajemnej Pomocy pragnę podziękować za trud, wieloletnią i niezwykle owocną pracę na rzecz naszej wspólnoty.


Prezes Zarządu Stowarzyszenia KWP

Zygmunt Berdychowski