Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 22 lutego. Imieniny: Małgorzaty, Marty, Nikifora
przewiń w dół
Sądeczanin - Miesięcznik

Od stycznia 2008 roku Fundacja Sądecka, znana z licznych i cennych inicjatyw społecznych,jest wydawcą miesięcznika „Sądeczanin”. Pismo skupia się na sprawach bliskich mieszkańcom Sądecczyzny. Porusza tematy z zakresu samorządu, gospodarki, kultury i historii Ziemi Sądeckiej; pokazuje ludzi zasłużonych dla regionu, promuje wartościowe przedsięwzięcia, nagłaśnia akcje i konferencje organizowane przez Fundację Sądecką.

Tytułem i winietą nawiązujemy do czasopisma, wychodzącego na początku zeszłego stulecia. W ten sposób chcemy podkreślić ciągłość tradycji i pokoleń ludzi zamieszkujących tę ziemię. (...)Odżegnujemy się od wszelkich afiliacji politycznych i sympatii towarzyskich. Zamierzamy być niezależni, obstalunków na laurki nie przyjmujemy” - głosił wstępniak pierwszego numeru.

Co miesiąc 100 bogato ilustrowanych stron zapełnionych reportażami, wywiadami, relacjami, felietonami, recenzjami i bieżącymi informacjami, a wszystko dotyczy Sądecczyzny. Wiele newsów ukazujących się w portalu sądeczanin.info znajduje później rozwinięcie na łamach miesięcznika. W „Sądeczaninie” nie ma tematów tabu, ale też pismo stroni od taniej sensacji, starając się przede wszystkim pokazywać dobro dokonujące się na Sądecczyźnie i wyzwania stojące przed jej mieszkańcami.

Funkcję redaktora naczelnego miesięcznika „Sądeczanin” pełni Henryk Szewczyk. Z pismem współpracuje wielu Sądeczan, również tych rozsianych  po kraju i świecie.

Miesięcznik ukazuje się w nakładzie kilku tysięcy egzemplarzy i jest kolportowany na terenie powiatu nowosądeckiego. Jest także dostępny w prenumeracie.