Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 18 sierpnia. Imieniny: Bogusława, Bronisława, Ilony
Kradzież koni w Kurowie, Fot. Stadnina Klimkówka A.Woda
Właściciele oraz policja nadal szukają siedmiu koni, które zostały skradzione minionej nocy z prywatnego pastwiska w Kurowie, w gminie Chełmiec. Sprawa bezprecedensowego przestępstwa obiegła Polskę lotem błyskawicy. Na osobę, która przekaże informacje, które przyczynią się do odnalezienia skradzionych zwierząt czeka nagroda 10 tysięcy złotych.
18/08/2019
Wszystkie drogi prowadzą dzisiaj do ośrodka Farma Lama w Tyliczu. Jest ruch i gwar, słychać rżenie koni. Atmosfera jest wspaniała. Tak jest na zawodach jeździeckich odbywających się w tej miejscowości znajdującej się nieopodal Krynicy-Zdroju. Zawodnicy na wspaniałych wierzchowcach rywalizują o miejsca na podium.
18/08/2019
Zespół Archeologów z Uniwersytetu Jagiellońskiego przeprowadził w sobotę trzecią edycję Sądeckiej Watry Archeologicznej. Na Górze Zyndrama w Maszkowicach każdy mógł na własne oczy zobaczyć dotychczasowe efekty ich pracy i posłuchać opowieści o życiu ludzi sprzed tysięcy lat.
Góra Zyndrama w Maszkowicach przyciąga archeologów i studentów archeologii, jak żadna inna w okolicy. Niepozorna, podobna do wielu wzniesień rozsianych po całej Sądecczyźnie. Kto tak sądzi, jest w błędzie. Obrosłe trawą miejsce skrywało przez wiele wieków między innymi pozostałości kamiennej fortecy z czasów, kiedy w starożytnym Babilonie rządził Hammurabi. Zespół Archeologów z Uniwersytetu Jagiellońskiego zorganizował w tym miejscu trzecią edycję Sądeckiej Watry Archeologicznej.
18/08/2019
table-wiadomosci


Sierpniowy miesięcznik "Sądeczanin"