Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 23 marca. Imieniny: Feliksa, Konrada, Zbysławy
Ołtarz boczny z bazyliki św. Małgorzaty już w rękach konserwatorów [ZDJĘCIA]
Niedawno parafia św. Małgorzaty w Nowym Sączu otrzymała 170 tysięcy złotych na prowadzenie dalszych prac restauracyjnych w bazylice. Jest to dofinansowanie, jakie przyznał Sejmik Województwa Małopolskiego. Dzięki tym funduszom można będzie wykonać konserwację techniczną jednego z dwóch ołtarzy bocznych. Jak na razie na tyle wystarczy przyznana dotacja. Ołtarz został już zdemontowany i trafił do pracowni konserwatorskiej, która wykonywała restaurację figur z ołtarza głównego.
22/03/2023
W obronie świętości Jana Pawła II. Gmina Grybów przyjęła specjalne stanowisko
W wielu miejscach w Polsce organizowane są marsze w obronie Jana Pawła II. Z atakiem na papieża nie zgadzają się również radni z Grybowa. Jak tłumaczy przewodniczący rady – Jacek Ziębiec, niszczenie tak wielkiego autorytetu jest czymś niedopuszczalnym. Specjalne stanowisko zostało odczytane podczas ostatniej sesji.
22/03/2023
Stowarzyszenie Kasa Wzajemnej Pomocy to swoiste perpetuum mobile
Działalność Stowarzyszenia Kasa Wzajemnej Pomocy to swoisty fenomen nie tylko na Sądecczyźnie, w Małopolsce, ale w skali kraju. To szczególny rodzaj solidarności międzyludzkiej – tak mówi się o jego funkcjonowaniu. W sobotę (25 marca) członkowie stowarzyszenia spotkają się w domu weselnym „Casablanka” w Niskowej na XXVI walnym zgromadzeniu jego członków.
22/03/2023
table-wiadomosci