Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 19 czerwca. Imieniny: Gerwazego, Protazego, Sylwii
09/06/2024 - 11:15

Pokazali jak się szkoli na policjantów uczniów klas mundurowych w Marcinkowicach [ZDJĘCIA]

Zjazdy na linie w warunkach zabudowy miejskiej, kajdankowanie, przeszukanie zatrzymanego i chwyty transportowe, tego podczas obozu szkoleniowego dla przyszłych policjantów uczyli się uczniowie klas mundurowych Zespołu Szkół w Marcinkowicach.

Ależ to były zajęcia!

Uczniowie klas Bezpieczeństwa Publicznego Zespołu Szkół w Marcinkowicach uczestniczyli w obozie szkoleniowym dla przyszłych policjantów w w Bartkowej-Posadowej

Młodzież pod okiem instruktorów z Ranger Survival Club ćwiczyła m.in.: zjazdy na linie w warunkach zabudowy miejskiej, zjazd na 25-metrowej tyrolc‍e, zatrzymywanie osób, kajdankowanie, przeszukanie zatrzymanego i chwyty transportowe.

Czytaj też Do wymyślania zawsze jest baba. Jak Pawłowscy zrobili biznes pod Sączem na tłoczeniu soków  

Pudel taktyczny

Uczniowie odbywali też praktyczne ćwiczenia taktyki i techniki przeszukania pomieszczeń z użyciem psa detekcyjnego - w tej roli niezawodny Dundee - Pudel Taktyczny.

- Z funkcjonariuszami z sądeckiej policji zostały omówione zasady naboru i specyfika służby w policji, zagadnienia z zakresu prewencji kryminalnej i działania pododdziałów zwartych w Policji – mówi Dariusz Czerwiński, pedagog i jednocześnie wychowawca klasy OPW z ZS w Marcinkowicach.

Czytaj też Zrobiło się głośno na cały kraj o jednej z czterech najpiękniejszych sióstr Chapko z Nowego Sącza. O co chodzi?[ZDJĘCIA] 

Czytaj też Nawet jak jadła, też śpiewała. Ta dziewczyna z Nowego Sącza już jest gwiazdą!  

Ostatnim elementem planu szkoleniowego były zajęcia z psychologii dotyczące komunikacji niewerbalnej oraz relacji w grupach. (źródło: Nowosądeckie Starostwo Powiatowe)  

Tak się szkoli na policjantów uczniów klas mundurowych w Marcinkowicach
Zjazdy na linie w warunkach zabudowy miejskiej, kajdankowanie, przeszukanie zatrzymanego i chwyty transportowe


Dziękujemy za przesłanie błędu