Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 3 października. Imieniny: Bogumiła, Gerarda, Józefy
Betonowy mur wyrósł na ulicy Paderewskiego.  To ma być koniec trwającego dwa lata koszmaru
Osuwiska są prawdziwym koszmarem terenów górskich. Z tym problemem mierzy się też Limanowa. Na Osiedlu nad Torem z tego powodu trzeba było zamknąć kilkadziesiąt metrów ulicy Paderewskiego. Już od ponad dwóch lat można tamtędy przejechać tylko prawym rozwidleniem jezdni , stanowiącym łącznik z ulicą Wojska Polskiego. Kiedy skończy się ta zmora kierowców? Trzeba się pomęczyć jeszcze dwa miesiące.
02/10/2023
Dom, zarobki, bankowe konto, samochody… tak się powodzi burmistrzowi Biedzie w Limanowej
Był nauczycielem, gminnym radnym, pełnił też funkcję starosty powiatu, a od blisko trzynastu lat zasiada w fotelu burmistrza Limanowej. Każdy może mu zajrzeć do kieszeni, sprawdzić ile zarabia i jaki jest stan jego konta. Podobnie jak inni samorządowcy, musi publikować oświadczenie majątkowe. Jak się powodzi Władysławowi Biedzie? Uchodzi za jednego z najzamożniejszych włodarzy.
02/10/2023
700 milinów dolarów! Tyle rosyjski Gazprom żąda do Mołdawii
Moldovagaz to mołdawsko-rosyjska spółka typu joint venture, w której Gazprom posiada 50 procent udziałów, 35,33 procent należy do rządu Mołdawii, 13,44 procent do separatystycznej administracji w Tyraspolu, a pozostałe 1,23 procent do drobnych akcjonariuszy. Podczas negocjacji między Moldovagazem a Gazpromem w 2021 r. pojawiły się zarzuty, że Moldovagaz zgromadził historyczny dług - ponad 700 milionów dolarów.
01/10/2023
table-gospodarka