Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 26 maja. Imieniny: Eweliny, Jana, Pawła
08/03/2024 - 14:05

„Codziennie aż mnie trzęsie, jak tędy idę!” Błotna masakra w Nowym Sączu [WIDEO][ZDJĘCIA]

-Masakra… masakra, codziennie mnie aż trzęsie jak tędy idę, czasami kilka razy dziennie. To nie do pomyślenia! Powinni to z tej drogi ściągnąć. Przecież to jest okropne. Człowiek idzie ubłocony do miasta, do urzędu, to aż wstyd – oburzają się mieszkańcy Wólek, którzy pokazują oblepione mokrą ziemią buty. Odkąd ruszyła inwestycja związana z modernizacją linii Nowy Sącz-Chabówka, osiedle zamieniło się w wielki plac budowy, a ulica Jadwigi Wolskiej, która stanowi przejście na Kocie Planty, zamieniła się w bajoro. Kto powinien to sprzątać? Miasto, czy kolej, która inwestycję realizuje.

Codzienny błotny horror

W wielki plac budowy zamieniły się Wólki odkąd  ruszyła budowa nowej linii kolejowej, która do godziny ma skrócić podróż z Nowego Sącza do Krakowa. Na razie to tylko pierwszy etap czyli modernizacja linii do Chabówki. Wyczekiwana i wymarzona inwestycja dla mieszkańców osiedla stała  się nie tylko w komunikacyjnym koszmarem przez zamkniętą część ulicy Kolejowej, zamknięte skrzyżowanie ulic Asnyka z Zieloną i wyłączone z ruchu ulice Mickiewicza oraz Lenartowicza. To także błotny horror. Prowadząca do Jagiellońskiej ulica Mickiewicza, ulica Jadwigi Wolskiej, która  stanowi przejście na Kocie Planty zamieniła się w wielkie bajoro.

Czytaj też Kolejna część Nowego Sącza skazana na komunikacyjny paraliż. Zamykają następną ulicę. Co się tam buduje? [ZDJĘCIA]  

- Masakra… masakra, codziennie mnie aż trzęsie jak tędy idę, czasami kilka razy dziennie. To nie do pomyślenia! Powinni to z tej drogi ściągnąć. Przecież to jest okropne. Człowiek idzie ubłocony do miasta, do urzędu, to aż wstyd – mówi mieszkanka  Wólek i pokazuje oblepione mokrą ziemią buty.  

Czytaj też  Masakra na lokalnej drodze. Jezdnia jak po trzęsieniu ziemi [ZDJĘCIA]  

"Nikt tego nie sprząta, wszyscy mają to gdzieś"

- Buty trzeba czyścić co chwilę. Zawsze jest problem, nie ważne z której strony bym poszedł – denerwuje się kolejny przechodzień.  

Niektórzy mieszkańcy  do  codziennego brodzenia w błocie po kostki podchodzą ze zrozumieniem i spokojem. - Jeśli chcemy w godzinę dojechać z  Nowego Sącza do Krakowa, musimy trochę pocierpieć. Da się wytrzymać. Żeby było lepiej, najpierw musi być gorzej – słyszymy.   

-Trudno, musimy sobie radzić. Jak nie pada deszcz, to jest w miarę, a teraz chodzimy i buty czyścimy. Po prostu trzeba to zrobić – dodaje nasz kolejny rozmówca.

Niektórzy mieszkańcy, choć przyznają, że roboty  muszą  iść do przodu, to jednak wytykają niedbalstwo odpowiedzialnej za inwestycję kolei.  

- Zanim ciężarówka z placu budowy wjedzie na ulicę, powinna mieć oczyszczone koła. Jeśli  wiezie kruszywo, powinna być przykryta. Inaczej to wszystko zostaje na jezdni i zamienia się w błoto- mówi osiedlowy działacz Władysław Ledniowski  i dodaje, że w tej sprawie alarmował  miejskich strażników, którzy – jego zdaniem - powinni interweniować.  

Czytaj też Co budują w centrum Nowego Sącza. Rośnie przeszklona konstrukcja na podporach w środku miasta [ZDJĘCIA] [WIZUALIZACJE] 

Może być z tego nieszczęście

Denerwują się nie tylko piesi, ale także kierowy. -To jest całkowity bajzel. Jak przejadą szczotką, która jest przy koparce, to umyją tylko pół metra na środku. A ciężarówki mają koła po środku, czy po bokach?! Dziecko w przedszkolu takie rzeczy wie. To wszystko potem wywożone jest  na Barbackiego. Kiedyś ktoś tutaj będzie hamowała przed przejściem dla pieszych,  nie wyhamuje i kogoś potrąci.  Dzwoniłem  do straży miejskiej. Mają to gdzieś –  oburza się kierowca.  

Pytanie,  kto powinien sprzątać błoto z jezdni. Miejski zarząd dróg czy  kolej, która inwestycję realizuje. Czy  w tej sprawie interweniowali miejscy strażnicy?

Czytaj też Totalny odlot? Nowa megaatrakcja niedaleko Nowego Sącza, która rozpętała ogólnopolską burzę [WIDEO][WIZUALIZACJA]

O wyjaśnienia zwróciliśmy się do rzecznika prasowego sądeckiego magistratu  oraz biura prasowego Polskich Linii Kolejowych. Czekamy na odpowiedź. (jagienka [email protected]) ([email protected]) fot. MP

Błotny horror w Nowym Sączu
Odkąd ruszyła inwestycja związana z modernizacją linii Nowy Sącz-Chabówka, osiedle zamieniło się w wielki plac budowy, a ulica Jadwigi Wolskiej, która stanowi przejście na Kocie Planty, zamieniła się w bajoro


Dziękujemy za przesłanie błędu