Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 22 października. Imieniny: Haliszki, Lody, Przybysłšwa
20/06/2018 - 21:55

Zarzut dla właścicielki psów z Zamenhofa już trafił do sądu. Jaki?

Do Sądu Rejonowego w Nowym Sączu trafił już akt oskarżenia przeciwko właścicielce psów z Zamenhofa. Czy kara będzie adekwatna do gehenny, jaką kobieta zgotowała sąsiadom i 26 czworonogom?

Z prokuratorem rejonowym Jarosławem Łuskaczem rozmawialiśmy dziś, niemalże w tej samej chwili, gdy straż miejska w asyście policji wkraczała do mieszkania przy Zamenhofa 8 by na wniosek Wydziału Zarządzania Kryzysowego, po kilku latach gehenny sąsiadów i samych zwierząt w końcu je eksmitować.

Co usłyszeliśmy? Zarzut został postawiony tylko właścicielce psów, jej mężowi, ich współwłaścicielowi  już nie.

- Kobieta jest oskarżona o przestępstwo z artykułu 35 ustęp 1 a ustawy o ochronie zwierząt, ale w związku z artykułem 31 paragraf 2, który mówi o ograniczonej poczytalności. Zarzut dotyczy znęcania się nad zwierzętami właśnie w tym mieszkaniu. Oskarżona nie dysponując właściwymi warunkami lokalowymi nie zapewniła należytej opieki , przetrzymywała psy w niewłaściwych warunkach, w nadmiernej ciasnocie w stanie rażącego niechlujstwa – pokrótce wyjaśniał Łukacz.

Kobiecie grozi kara do trzech lat więzienia i obligatoryjna nawiązka w wysokości od 10 do 100 tysięcy złotych. Przy czym prokuratorzy już pod koniec procesu wnosząc o określony wymiar chcą złożyć wniosek o objęcie kobiety całkowitym zakazem posiadania psów.

W tym wypadku fakt, że poczytalność oskarżonej jest ograniczona może przemawiać za właśnie takim rozwiązaniem, bo tylko ono da wszytkom służbom możliwość natychmiastowej reakcji gdyby kobieta znów chciała trzymać psy w podobnych okolicznościach.

Zobacz też: 

Tak wygląda mieszkanie, z którego właśnie wyprowadzono prawie 30 psów... [WIDEO]

Psia Apokalipsa: Są gotowi załatwić sprawę definitywnie w dwa dni! Jakim cudem?

Jedno mieszkanie, jeden pies. Takiego ustawowego ograniczenia żądają władze miasta! Dlaczego?

Psia apokalipsa: na ile wyceniono mieszkanie zdewastowane przez 30 psów?

Właścicielom psów z Zamenhofa trzeba całkowicie zabronić posiadania czworonogów!

Jeśli odbierzecie mi psy, to się zabiję - mówi właściciel 22 psów z Zamenhofa 

Groźba epidemii jest całkowicie realna! Ale sanepid 22 psów z mieszkania nie usunie… 

Właścicieli psów z Zamenhofa boją się wszystkie okoliczne schroniska! Miasto weźmie na siebie koszt eksmisji czworonogów?

Miasto eksmituje czworonogi! Koniec psiej apokalipsy na Zamenhofa

„Psia Apokalipsa” w „Uwadze!”: właścicielka czworonogów straszy dziennikarzy mafią i grozi ich rodzinom. Wszystko w rękach sądu

Ofiar „psiej apokalipsy” przybywa. Koszmar przy Zamenhofa trwa a miasto chowa głowę w piasek

Psia apokalipsa: prokuratura wkracza do akcji! Policja pomoże urzędnikom wejść do mieszkania, w którym przetrzymywane są psy

Es [email protected] Fot.: ilustracyjne archiwum sadeczanin.info / Powiatowy Lekarz WeterynariiDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)