Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 23 stycznia. Imieniny: Fernandy, Jana, Rajmundy
11/06/2018 - 10:40

Psia apokalipsa: na ile wyceniono mieszkanie zdewastowane przez 30 psów?

Jak nas poinformował zarządca wspólnoty przy Zamenhofa 8 rzeczoznawcy udało się przeprowadzić wycenę mieszkania, w którym przetrzymywanych jest kilkadziesiąt psów. Teraz ją trzeba zatwierdzić i jeśli wszystko pójdzie dobrze, być może jeszcze w czerwcu uda się przeprowadzić pierwszą licytację.

W telegraficznym skrócie. Na czwartym piętrze w bloku przy Zamenhofa 8 w niespełna czterdziestometrowym mieszkaniu przetrzymywanych jest kilkadziesiąt psów. Wedle szacunków sąsiadów może ich być nawet 30 a smród, który wydostaje się z mieszkania nie pozwala na normalne funkcjonowanie pozostałym lokatorom.

Mimo wyroku sądu sprzed kilku lat czworonogów nie udało się eksmitować z mieszkania. Tym samym zarządca wspólnoty uzyskał prawomocny wyrok o przymusowej sprzedaży mieszkania za rażące łamanie zasad współżycia społecznego przez właścicieli czworonogów.

Zobacz też: Jedno mieszkanie, jeden pies. Takiego ustawowego ograniczenia żądają władze miasta! Dlaczego?

Jednocześnie działania w tej sprawie podjął, jak do dziś nieskutecznie – Urząd Miasta w Nowym Sączu. Miasto postanowiło pomóc w eksmisji samych czworonogów. Powiatowemu Lekarzowi Weterynarii z kolei - mimo wielokrotnie podejmowanych prób - nadal nie udało się wyegzekować od właścicieli psów przedstawienia książeczek szczepień zwierząt – nadal nie wiadomo czy psy nie stanowią zagrożenia dla mieszkańców bloku.

Wedle ostatnich deklaracji ze strony Doroty Goławskiej, dyrektora Wydziału Komunalnego UM miasto dogadało się z komornikiem, który ma przeprowadzić licytację mieszkania tak, że gdy tylko mieszkanie będzie opuszczane przez właścicieli psów, one same natychmiast zostaną przejęte przez służby miejskie i przewiezione do zabezpieczonego już miejsca. Tam zapadnie decyzja co do ich dalszego losu.

Dlaczego zdecydowano się na takie rozwiązanie? Bo wtedy psy będą potraktowane nie jako czyjaś własność, którą lokatorzy już nazajutrz mogliby odebrać a jako zwierzęta bezdomne. To jedyne wyjście w chwili gdy nie ma wyroku w sprawie o znęcaniu się nad zwierzętami i gdy nie ma szans na uzyskanie dla właścicieli psów sądowego, całkowitego zakazu posiadania zwierząt w przyszłości.

Brzmi skomplikowanie? Mieszkańcy z Zamenhofa 8 określają to zupełnie inaczej – dla nich to zwykła granda i dowód na całkowitą nieudolność służb państwowych. Dlatego niecierpliwie czekają na licytację mieszkania. I tu mamy bardzo dobre wieści.

Ku zaskoczeniu zarządców wspólnoty właściciele psów bez żadnych oporów pozwolili urzędnikom wejść do środka i przeprowadzić jego wycenę. – Teraz ta wycena ma zostać tylko zatwierdzona i być może jeszcze w czerwcu uda się przeprowadzić licytacje – mówi Wiesław Gawlikowski.

Pytamy, na ile wyceniono lokal, ale tej informacji wspólnota nie otrzymała, choć to ona ponosi wszystkie koszty licytacji mieszkania. Gawlikowski odesłał nas bezpośrednio do Roberta Lorka, komornika prowadzącego sprawę, ale ten rozmowę ucina krótko. – Wszystkiego dowiedzcie się państwo z ogłoszenia o licytacji.

Zobacz też: 

Lokatorkę poniżej już eksmitowano a 30 psów nadal mieszka przy Zamenhofa w klitce na czwartym piętrze!

Nowy Sącz: Taki jazgot trwa przy Zamenhofa godzinami! To prawdziwe piekło na ziemi! [WIDEO] 

Psia apokalipsa w dwupokojowym mieszkaniu na czwartym piętrze! Strop się wali od fekaliów 22 psów 

Jeśli odbierzecie mi psy, to się zabiję - mówi właściciel 22 psów z Zamenhofa 

Groźba epidemii jest całkowicie realna! Ale sanepid 22 psów z mieszkania nie usunie… 

Właścicieli psów z Zamenhofa boją się wszystkie okoliczne schroniska! Miasto weźmie na siebie koszt eksmisji czworonogów?

Miasto eksmituje czworonogi! Koniec psiej apokalipsy na Zamenhofa

„Psia Apokalipsa” w „Uwadze!”: właścicielka czworonogów straszy dziennikarzy mafią i grozi ich rodzinom. Wszystko w rękach sądu

Ofiar „psiej apokalipsy” przybywa. Koszmar przy Zamenhofa trwa a miasto chowa głowę w piasek

Psia apokalipsa: prokuratura wkracza do akcji! Policja pomoże urzędnikom wejść do mieszkania, w którym przetrzymywane są psy

ES e.stachura@sadeczanin.info Fot.: ilustracyjne sadeczanin.infoDziękujemy za przesłanie błędu