Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 30 września. Imieniny: Geraldy, Honoriusza, Wery
19/05/2023 - 10:40

Premier przyjechał do Sącza. Komu jest głupio, kto jest strusiem, a kto lokomotywą [WIDEO][ZDJĘCIA]

Ruszyła po torach przedwyborcza maszyna w Nowym Sączu i zaczęły się wizyty najważniejszych polityków. Na starcie przyjechał do nas sam premier Mateusz Morawiecki. Szef rządu złożył wizytę w Newagu. Sądecką spółkę nazwał lokomotywą rozwoju i obiecał, że zrobi wszystko, żeby firma zyskała więcej zamówień i mogła się rozwijać. Było też o politycznych przeciwnikach nazwanych strusiami chowającymi głowę w piasek i końmi, z których każdy ciągnie w swoją stronę.

Przyjechał premier przed wyborami do Nowego Sącza

Kiedy zbliżają się wybory, zaczyna się wysyp w naszym mieście wizyt najważniejszych polityków. W Nowym  Sączu pojawił się dziś sam premier Mateusz Morawiecki. Szef rządu złożył wizytę w firmie Newag. Po zakładzie oprowadzał go prezes Zbigniew Konieczek w towarzystwie lokalnych parlamentarzystów.

- Jestem naprawdę pełen podziwu – mówił Morawiecki podczas spotkania z dziennikarzami.  - Rośnie polska firma zaawansowanych technologii, która może konkurować z najlepszymi na świecie. To ogromny sukces.  Jestem w Newagu nie po raz pierwszy i cieszę się z rozwoju przedsiębiorstwa.  Dla mnie tworzenie miejsc pracy jest fundamentem polityki gospodarczej.

czytaj też Zapytaliśmy premiera czy znajdzie się prawny bat na przeciwników budowy „sądeczanki”? Co odpowiedział? [WIDEO]

Kasandryczne wizje i pracujące kobiety, strusie i konie

Szef rządu przytoczył dane Europejskiego Urzędu Statystycznego, z których wynika, że  w Polsce jest 17 milionów miejsc pracy.  - To absolutny rekord, wbrew wszelkim kasandrycznym przewidywaniom różnych ekonomistów, w szczególności tych, którzy sprzyjają naszym konkurentom. Według nich nasza polityka miała doprowadzić do mniejszej liczby kobiet na rynku pracy i w ogóle mniejszej liczby pracowników.

Jak wskazywał Morawiecki, stało się coś dokładnie odwrotnego. - Oni teraz chowają głowy w piasek jak strusie, ponieważ głupio im się przyznać do tego, co sześć, siedem lat temu wieścili.  A mówili, że będzie zapaść na rynku pracy i wielkie bezrobocie ze względu na naszą politykę społeczną.  Nic  dziwnego, że dziś się w tym wszystkim gubią i są jak  konie, które  ciągną w rożną stronę,

czytaj też Nowy Sącz. Kontrakt Newagu za blisko 180 milionów. Ten pociąg jest rynkowym przebojem

Newag lokomotywą polskiej gospodarki

Jak wskazywał premier, polityka społeczna rządu, połączona z gospodarczą polityką przyciągania inwestorów i wspierania na wszystkie sposoby przede wszystkim polskich znakomitych  firm, takich jak Newag, daje rezultaty.

- Czasem mówi się, że jakaś branża czy firma jest lokomotywą rozwoju.  Firma Newag jest dosłownie lokomotywą rozwoju – mówił Morawiecki.  -  Zrobimy wszystko,  rozmawialiśmy o tym z prezesem Konieczkiem, żeby wspomóc firmę w sprzedaży i nowych zamówieniach. Im więcej nowych zamówień, tym więcej nowych miejsc pracy i wynagrodzenia będą mogły rosnąć,  A koła zębate polskiej gospodarki będą lepiej ze sobą współpracować i ciągnąć całą gospodarkę do przodu.

Cieszę się , że mogłem ten zakład-lokomotywę wzrostu gospodarczego regionu i całej Polski odwiedzić. Będę na pewno robił wszystko, żeby Polska mogła jak najwięcej takich pereł  gospodarki mieć, wspierać je, wspomagać – zapewnił szef rządu.

czytaj też Trzeba się szykować na pogrzeb „sądeczanki”? Chcą zablokować budowę nowej drogi do Brzeska

Jak na te pochwały zareagował  prezes Newagu Zbigniew Konieczek? Obejrzyjcie filmowy zapis spotkania z  premierem Mateuszem Morawieckim. ([email protected])

Premier Mateusz Morawiecki w Nowym Sączu
Szef rządu złożył wizytę w Firmie Newag


Dziękujemy za przesłanie błędu