Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 4 grudnia. Imieniny: Barbary, Hieronima, Krystiana
03/08/2022 - 14:50

Zawsze ustawiają się tu kolejki. Można się u nich napić do woli

Kiedy przyjeżdżają do Nawojowej ich stoisko przeżywa prawdziwe oblężenie. Do degustacji soków firmy Antoniego Pawłowskiego ustawia się długa kolejka. W tym roku też pojawią się na targach AGRO. Czy zaskoczą swoich fanów nowymi smakami?

Jesteśmy bardzo zadowoleni – mówił podczas ostatnich targów w Nawojowej właściciel firmy Antoni Pawłowski. - Wystarczy popatrzeć na ten tłum ludzi. To przecież nasi potencjalni klienci, których po wystawie wyraźnie nam przybywa.  Pojawiają się też zamówienia z lokalnych sklepów, nawiązujemy też kontakt z firmami z innych branż, takimi, które produkują na przykład kartony czy etykiety.

Czytaj też Mają supersadzonki i jeszcze doradzą co pasuje do ogrodu

W tym roku na targach AGRO firma też będzie mieć  swoje stoisko i pewnie też ustawią się kolejki do degustacji soków, które Pawłowski produkuje z fantazją.

Jego przodkowie od dawna zajmowali się uprawą warzyw i owoców. On także, przejmując rodzinne gospodarstwo podążył tym tropem. Ostatecznie jednak postawił na sadownictwo i zajął się produkcją soków. Jego tłocznia owoców w Żbikowicach w gminie Łososina Dolna weszła przebojem na rynek w 2013 roku i cały czas idzie do przodu.

Najpierw był tylko jeden smak, a potem zaczęło się łączenie jabłka z marchwią i jabłka z burakiem. To były trzy wiodące smaki. Potem na życzenie klientów skomponowano sok  jabłkowo-marchwiowo-buraczany. W kolejnych latach smakowa paleta rozrastała się o owoce sezonowe.

Czytaj też Dają przetestować minikoparkę w Nawojowej. Można nawet samemu wykopać dziurę!

Znakiem rozpoznawczym tłoczni w Żbikowicach jest pokrzywa w soku jabłkowym .To właśnie za ten sok w 2015 roku firma Pawłowskiego zgarnęła Grand Prix oraz dwa pierwsze miejsca w finale prestiżowego konkursu Małopolski Smak. Pawłowski może się też pochwalić innymi nagrodami. Jego sok jabłkowo-selerowy i ten z jabłka i pokrzywy podbił podniebienia jurorów piątej i szóstej edycji Europejskich Targów Produktów Regionalnych w Zakopanem . Za swoje produkty Tłocznia otrzymała także Puchar Rektora Uniwersytetu Rolniczego i drugiej edycji Małopolskich Targów Żywności. ([email protected]) fot.jm
Masz ciekawe zdjęcia lub wideo? Przyślij do nas!


Dziękujemy za przesłanie błędu