Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 21 lutego. Imieniny: Eleonory, Lenki, Kiejstuta
01/08/2022 - 11:45

Mają supersadzonki i jeszcze doradzą co pasuje do ogrodu

- To dla nas znakomita promocja, rośliny dobrze się sprzedają, no i można porozmawiać z klientami. Dlatego cenimy sobie targi w Nawojowej –przyznają zgodnie właściciele gospodarstw zajmujących się uprawą roślin ozdobnych. W tym roku wśród wystawców nie zabraknie gospodarstwa szkółkarskiego „U Zdzicha” z Gołkowic Górnych.

O bylinach, drzewach i krzewach ozdobnych Anna i Zdzisław Warzechowie wiedzą prawie wszystko. Zajmują się tym od ponad siedemnastu lat.  Będzie się można o tym przekonać podczas targów AGRO, gdzie gospodarstwo „U Zdzicha”  pokaże swoje stoisko.

Czytaj też Jak oni to robią? Te wędliny spod Nowego Sącza mają fanów w całej Polsce

Fani ogrodnictwa znajdą tam głównie sadzonki drzew, także owocowych  oraz krzewów ozdobnych liściastych i iglastych.  Nie zabraknie też bylin, które tak chętnie sadzimy w przydomowych ogrodach.  

- Sami zajmujemy się  uprawą roślin i  krzewów ozdobnych, począwszy od ukorzeniania sadzonek aż do materiału dorosłego przeznaczonego do sprzedaży. Stale się rozwijamy i powiększamy asortyment – zapewniają na swojej firmowej stronie internetowej właściciele gospodarstwa. -   Skupiamy się głównie na takich roślinach, które bez problemów zimują w naszym klimacie.

Czytaj też Aura w lipcu dała nam nieźle popalić. Jaka będzie pogoda w sierpniu?

Warzechowie zajmują się też pielęgnowaniem ogrodów, obsadzaniem, wycinaniem i formowaniem  krzewów. Na ich fachową poradę będzie też można liczyć podczas targów w Nawojowej. ([email protected]) fot.jmDziękujemy za przesłanie błędu