Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 25 kwietnia. Imieniny: Jarosława, Marka, Wiki
04/09/2022 - 16:00

Niemal utonął w morzu ludzi. Sukces starosty Marka Kwiatkowskiego na targach w Nawojowej

To było morze ludzi. Po raz kolejny Nawojowa przeżyła prawdziwe oblężenie. Targi AGRO przyciągnęły tłumy wystawców i zwiedzających. – To dowodzi, że ta impreza to silna marka, która promuje nie tylko Sądecczyznę, ale także cały region.

Nawojowa to już marka

Było rewelacyjnie. Targi AGRO Nawojowa przyciągnęły tłumy wystawców i zwiedzających.  - Nie mogło być inaczej, bo ta impreza to po prostu silna marka, która liczy sobie dwadzieścia dziewięć lat – mówi starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski. Wystawę zna od podszewki, bo organizował ją od 1996 roku, a jako dyrektor Małopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego przez trzynaście lat był jej gospodarzem - właśnie w Nawojowej.

 - W targach wzięło udział ponad trzystu wystawców nie tylko z naszego regionu, ale także z całej Polski. Przyjechali tutaj rolnicy, sadownicy, nie zabrakło też producentów maszyn rolniczych, żywności ekologicznej, pszczelarzy oraz hodowców zwierząt czy właścicieli gospodarstw agroturystycznych. Bardzo udane okazały się powiatowe dożynki, w tym roku organizowane po raz pierwszy. Przyznam, że aż takiego frekwencyjnego sukcesu się nie spodziewałem.

czytaj też Zakupowy szał na targach AGRO NAWOJOWA. Tłumy najechały Nawojową [ZDJĘCIA] 

Zrobili to sami

Tym razem powiatowy samorząd przeszedł rodzaj chrztu bojowego, bo imprezę pod nieco zmienioną nazwą, organizował bez udziału Małopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego, który po dwóch latach przerwy wymuszonej pandemią, zdecydował się na przeniesienie imprezy do Starego Sącza.

- Postanowiliśmy, że zostajemy w Nawojowej. Ten z sukcesem budowany przez lata znak promocyjny nie mógł się zmarnować. Wzięliśmy na siebie ciężar organizacji targów, a naszymi partnerami zostało aż jedenaście gmin z terenu powiatu, Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa z Krakowa, Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa, Lasy Państwowe, Małopolska Izba Rolnicza, Fundacja Sądecka. Patronat nad wystawą objął wicepremier i minister rolnictwa Henryk Kowalczyk oraz wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

Jak wypadł ten chrzest bojowy?

– Można powiedzieć żartobliwie, że ten sukces był widoczny od skrzyżowania ulicy Nawojowskiej z obwodnicą. To był sznur samochodów. Prawie wszyscy jechali na targi, gdzie przez dwa dni było morze ludzi.

czytaj też Ogrodowe przeboje od Zdzicha na targach w Nawojowej. Mają supersadzonki [ZDJĘCIA]

czytaj też Hit targów Agro w Nawojowej. U nich można się napić do woli [ZDJĘCIA]  

Czy można już oszacować jak liczny był ten tłum, który najechał Nawojową? – Ze naszych wstępnych wyliczeń wynika, że targi przyciągnęły tysiące osób.

Jak podkreśla Marek Kwiatkowski zadowoleni byli i wystawcy i zwiedzający. – Rolnicy, sadownicy czy pszczelarze mogli nie tylko promować swoje produkty, ale także nimi handlować. Z kolei odwiedzający mieli szansę na kupno w dobrej cenie, prosto od producentów, ekologicznej żywności, sadzonek krzewów czy roślin ozdobnych. Ten mariaż w Nawojowej był wyjątkowo udany.

Były tysiące ludzi

Wielką atrakcja okazały się też koncerty zespołów ludowych i konkursy z nagrodami. Jak zawsze oblegane były stoiska twórców ludowych i kół gospodyń wiejskich, które serwowały regionalne smakołyki. To było połączenie dobrej zabawy z bogatymi tradycjami kulturalnymi naszego regionu.  

czytaj też Nie tylko rośliny. Na AGRO w Nawojowej są też kolejki po tynki i dachówki [ZDJĘCIA]

Za rok znowu spotkamy się w Nawojowej? - Organizacyjny i frekwencyjny sukces tej imprezy dowiódł, że mieliśmy rację. Lepiej kontynuować to, co ma tradycję, a nie tworzyć coś nowego w innym miejscu – mówi starosta Marek Kwiatkowski. -  Tak więc mogę powiedzieć wszystkim fanom naszych targów, do zobaczenia! ([email protected]) fot. jm

.

Tłumy na targach AGRO Nawojowa. Wszystkich opanowało zakupowe szaleństwo
Zadowoleni są i wystawcy i ci, którzy kupują sadzonki krzewów, ozdobnych roślin, czy też prosto u producentów zaopatrują się w ekologiczną żywność


Dziękujemy za przesłanie błędu