Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 17 lutego. Imieniny: Donata, Gizeli, Łukasza
09/08/2019 - 09:20

Nowy Sącz: nie będzie łącznika ulicy Widok z Dunajcową. Taka wola mieszkańców

O perturbacjach związanych z układem nowego ronda na Helenie pisaliśmy wielokrotnie. Dziś już znamy finał sprawy – zjazdu z Dunajcowej w ulicę Widok nie będzie.

O komplikacjach związanych z układem i funkcjonalnością nowego ronda na osiedlu Helena pisaliśmy szczegółowo w publikacjach 
Tak zaprojektowali rondo na Helenie, że lokalny biznes czeka plajta? [ZDJĘCIA, WIDEO] 
Mieszkańcy Heleny vs rondo. Już nie proszą, żądają zmian! [WIDEO]
Łącznik dla ulicy Widok na Helenie jak kość niezgody: powstanie czy nie? 
Nowy Sącz: jak połączyć ulicę Widok z rondem na Helenie? Zobacz propozycje 

Po tym, jak w czerwcu tego roku okazało się, że początkowo jednomyślni mieszkańcy mają bardzo podzielone zdania na temat budowy łącznika między rondem a ulicą Widok Miejski Zarząd Dróg zaproponował i poddał dyskusji trzy rozwiązania.

Pierwszy wariant zakładał, że z łącznik w ogóle nie powstaje. Druga propozycja: nawierzchnia łącznika będzie żwirowa i będzie tu obowiązywał ruch jednokierunkowy jedynie w kierunku Dunajcowej, czyli będzie jedynie wyjazd do ronda. Trzecia propozycja zakładała wariant odwrotny – żwirową drogę z ruchem jednokierunkowym w ulicę Widok z Dunajcowej.

Kolejny wariant zaproponowany przez MZD to łącznik o nawierzchni żwirowej dwukierunkowy – wjazd i wyjazd w Dunajcową. W tym jednak przypadku ulica Widok stałaby się  drogą bez przejazdu, bez możliwości przejazdu w pomiędzy łącznikiem a ul. Widok. Propozycje miały być przedyskutowane na zebraniu osiedlowym, o wyborze rozwiązania mieli przesądzić mieszkańcy Heleny.

O finał sprawy dopytywała ostatnio władze miasta radna Iwona Mularczyk. – (…) czy będzie robiony zjazd z ulicy Dunajcowej do posesji przy ul. Dunajcowej 1, a jak będzie robiony, to kiedy? – dociekała w interpelacji.

Odpowiedź wiceprezydenta Artura Bochenka przesądza o zamknięciu sprawy. – Przed przebudową posesja posiadała połączenie z drogą publiczną – zjazd z ulicy Widok i na dzień dzisiejszy ten stan się nie zmienił. Miejski Zarząd Dróg wystąpił o opinię w sprawie połączenia ulicy Dunajcowej z ulicą Widok do Zarządu Osiedla Helena. Według informacji udzielonej przez przewodniczącego zarządu Osiedla pana Tadeusza Potoczka zdecydowana większość mieszkańców jest przeciwna budowie połączenia ulicy Widok z ulicą Dunajcową. W związku z powyższym połączenie ulic nie będzie realizowane.

ES [email protected] Fot.: ilustracyjne archiwum sądeczanin.infoDziękujemy za przesłanie błędu

SĄDECZANIN ROKU 2019

Miesięcznik "Sądeczanin" luty 2020