Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 18 stycznia. Imieniny: Beatrycze, Małgorzaty, Piotra
15/06/2019 - 08:05

Nowy Sącz: jak połączyć ulicę Widok z rondem na Helenie? Zobacz propozycje

W grudniu ubiegłego roku 2018 wszyscy mieszkańcy z Heleny, którzy byli obecni na spotkaniu wiceprezydenta Artura Bochenka i szefa Miejskiego Zarządu Dróg byli zgodni – ulicę Widok trzeba połączyć z ulicą Dunajcową nowym łącznikiem. A tu raptem, kiedy miasto już było gotowe do wbicia łopaty kilkadziesiąt osób powiedziało: veto. Co dalej?

O sprawie pisaliśmy szczegółowo w publikacjach:
Mieszkańcy Heleny vs rondo. Już nie proszą, żądają zmian! [WIDEO] 
Osiedle Helena: łącznik dzieli zamiast łączyć. Miasto szuka planu awaryjnego

Po kolejnym spotkaniu z mieszkańcami – w ślad za owym pismem – Bochenek i drogowcy znów spotkali się z miejscowymi. Stanęło na tym, że strona miejska zobowiązała się do przedstawienia kilku koncepcji rozwiązania problemu, które ma znów przedyskutować z mieszkańcami. Chodzi o znalezienie konsensusu między zwolennikami a przeciwnikami pierwszej koncepcji. Jedyni mówią krótko: Widok zawsze miał połączenie bezpośrednie prowadzące wprost na most. Drudzy twardo obstają, że łącznik sprawi, że ta bardzo wąska droga, z której korzystają liczni piesi stanie się po prostu niebezpieczna.

Dziś Miejski Zarząd Dróg przekazał nam, jakie propozycje alternatywne otrzymali mieszkańcy, by poddać jej pod społeczną dyskusję.

Pierwszy wariant zakłada, że z łącznik w ogóle nie powstaje. Druga propozycja: nawierzchnia łącznika będzie żwirowa i będzie tu obowiązywał ruch jednokierunkowy jedynie w kierunku Dunajcowej, czyli będzie jedynie wyjazd do ronda. Trzecia propozycja zakłada wariant odwrotny – żwirową drogę z ruchem jednokierunkowym w ulicę Widok z Dunajcowej.

Na tym nie koniec. Kolejny wariant zaproponowany to łącznik o nawierzchni żwirowej dwukierunkowy – wjazd i wyjazd w Dunajcową. W tym jednak przypadku ulica Widok stanie się  drogą bez przejazdu, bez możliwości przejazdu w pomiędzy łącznikiem a ul. Widok.

Teraz władze miasta i drogowcy czekają aż mieszkańcy Heleny rozważą i przedyskutują te propozycje. Potem przewodniczący zarządu osiedla Tadeusz Potoczek ma zorganizować kolejne spotkanie z udziałem wszystkich stron, które ma odbyć się  w osiedlowej świetlicy. My też czekamy na Wasze opinie.

ES e.stachura@sadeczanin.info Fot.: ilustracyjne archiwum sądeczanin.infoDziękujemy za przesłanie błędu