Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 18 stycznia. Imieniny: Beatrycze, Małgorzaty, Piotra
11/12/2018 - 08:35

Mieszkańcy Heleny vs rondo. Już nie proszą, żądają zmian! [WIDEO]

Spotkaliśmy się wczoraj z mieszkańcami osiedla Helena a dokładniej mieszkańcami ulicy Widok, którzy za sprawą nowego ronda na Helenie zostali odcięci całkowicie od świata i skazani na kluczenie uliczkami, gdzie nie ma szans na bezpieczne przejście pieszego i przejazd auta jednocześnie. Zdesperowani żądają natychmiastowego spotkania z władzami miasta i korekty projektu.

- Bubel. Za komuny było lepiej! – te słowa najczęściej używają nasi rozmówcy w kontekście nowego ronda na Helenie. Twardo przytaczają kolejne argumenty.

Zobacz też: Nowe rondo czy węzeł gordyjski na osiedlu Helena? Larum mieszkańców

Droga gminna – a taki status ma ulica Widok – musi być utrzymana pod względem funkcjonalności niezależnie od tego, że powstało nowe rondu. Tak stanowią przepisy. Rodzicie i opiekunowie dzieci z przedszkola po przeciwnej stronie ronda mogą dojechać od placówki tylko tamując przejazd na rondzie. Jak to się ma do szumnych deklaracji o podniesionej drożności tego węzła komunikacyjnego?

Zobacz też: Tak zaprojektowali rondo na Helenie, że lokalny biznes czeka plajta? [ZDJĘCIA, WIDEO]

Jak ludzie starsi, matki z wózkami i niepełnosprawni mają wydostać się do sklepu czy do kościoła jeśli przejście ulica Widok zostało całkowicie zablokowane błotnistym nasypem?

Gdzie są dziś ci – czytaj były wiceprezydent a dziś radny Wojciech Piech i były dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg Grzegorz Mirek, którzy już w styczniu deklarowali budowę łącznika ulicy Widok z Dunajcową? Dlaczego te deklaracje nie mają do dziś odbicia w korekcie projektu?

Mieszkańcy już nie proszą, tylko żądają natychmiastowego spotkania z nowymi władzami miasta, do których już skierowali petycje w tej sprawie. Żądają natychmiastowej reakcji i korekty – budowy schodów i podjazdu albo nawet zjazdu z ronda w ulice Widok i korekty w budżecie miasta na 2019 rok, która pozwoli na realizację tego przedsięwzięcia. Dziś kolejna sesja rady miasta - czy radni staną za mieszkańcami czy temat znów zostanie zamieciony pod dywan?

ES e.stachura@sadeczanin.info Film: KSDziękujemy za przesłanie błędu