Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 16 czerwca. Imieniny: Aliny, Anety, Benona
05/05/2022 - 09:15

Zamiast pomóc, może zaszkodzić? Wycofują z aptek serię witaminy D

Zamiast pomóc może zaszkodzić? Główny Inspektor Farmaceutyczny bije na alarm. Z aptek jest wycofywany znany preparat leczniczy z witaminą D3. Nie wolno go przyjmować. Sprawdźcie czy nie macie go w domu.

Można go było kupić w postaci kropli doustnych. Teraz jest wycofywany z aptek.  Chodzi o Vigantol z witaminą D3. Decyzją Głównego Inspektora Farmaceutycznego został on wycofany z obrotu na terenie całego kraju. Dokładna nazwa preparatu to  Vigantol (Cholecalciferolum), 500 mcg/ml (20 000IU/ml), krople doustne, roztwór o numerze serii 20CQ046, z datą ważności 2025-02-28.

Czytaj też Basen, korty, wielka hala… inwestycja pod Sączem idzie ekspresem [ZDJĘCIA] 

- Z przekazanych informacji wynika, że działanie ma charakter prewencyjny i dotyczy wszystkich serii produktu leczniczego Vigantol, również nie wykazujących wyników poza specyfikacją, które zostały wyprodukowane przy użyciu substancji pomocniczej o nr serii 20CQ046 -  podaje w komunikacie inspektorat.

Czytaj też Tego jeszcze nie było. Szykuje się rekordowa podwyżka płacy minimalnej

Vigantol to produkt leczniczy zawierający witaminę D3, który wskazany jest do stosowania w profilaktyce: krzywicy i osteomalacji u dzieci i osób dorosłych, krzywicy u wcześniaków oraz schorzeń wywołanych niedoborem witaminy D. Ponadto stosuje się go również we wspomaganiu leczenia osteoporozy u dorosłych. ([email protected]) fot.jm

 


Dziękujemy za przesłanie błędu