Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 28 listopada. Imieniny: Jakuba, Stefana, Romy
05/05/2022 - 16:10

Basen, korty, wielka hala… inwestycja pod Sączem idzie ekspresem [ZDJĘCIA]

Ledwie nieco ponad rok temu było widać tylko fundamenty, teraz pełną parą idą prace wewnątrz hali sportowej ze strzelnicą w Marcinkowicach. Takiej inwestycji na Sądecczyźnie jeszcze nie było. Cały obiekt zajmie aż trzy hektary.

Kompleks sportowy w Marcinkowicach  stanie się spełnieniem marzeń mieszkańców… Nowego Sącza, którzy jak dotąd nie doczekali się sportowego centrum z prawdziwego zdarzenia. Miasto postawiło na  budowę piłkarskiego stadionu, ale  bieżni czy miejsc do lekkiej atletyki nie ma i jak  na razie nie będzie. Wszyscy czekają na zakończenie realizowanej przez powiatowy samorząd inwestycji, która idzie w ekspresowym tempie.

- Trwają już prace wewnątrz budynku – mówi starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski. – Niebawem będzie montowane wyposażenie w sportowej części obiektu, potem przyjdzie kolej na elewację oraz zagospodarowanie terenu.

Czytaj też Tego jeszcze nie było. Szykuje się rekordowa podwyżka płacy minimalnej 

Pełnowymiarowa hala,  w której mogłyby się odbywać nawet mistrzostwa Europy w piłce nożnej halowej, siatkowej i ręcznej,  została zaprojektowana z rozmachem. To dwie nachodzące na siebie bryły. Większa z nich to hala z widownią na blisko dwieście osób, która swoim półkolistym kształtem nawiązuje do istniejącego terenu od strony drogi powiatowej. Druga, mniejsza bryła, to jednokondygnacyjne zaplecze ,w którym zlokalizowane zostaną szatnie, umywalnie i pomieszczenie magazynowe. Na zewnętrznej ścianie hali  zamontowana zostanie również ścianka wspinaczkowa.

Czytaj też Zamiast pomóc, może zaszkodzić? Wycofują z aptek serię witaminy D 

Obok hali powstanie kompleks sportowy na świeżym powietrzu, na terenie którego nie zabraknie boiska do gier zespołowych z trybunami, kortów tenisowych i odkrytego basenu, a także bieżni, skoczni do skoku w dal i wzwyż oraz rzutni do pchnięcie kulą, młotem i dyskiem.

Koszt inwestycji to ponad 20 milionów złotych. Wszystko ma być gotowe na koniec czerwca tego roku. ([email protected]) fot. Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu

Budowa centrum sportu w Marcinkowicach idzie ekspresem
Pełną parą idą prace wewnątrz hali sportowej ze strzelnicą


Dziękujemy za przesłanie błędu