Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 28 października. Imieniny: Narcyza, Serafina, Wioletty
20/12/2016 - 12:00

Tygrysy sądeckiego biznesu. Do kogo należał rok 2016? Subiektywny przegląd twarzy z pierwszych stron gazet

Ich twarze widać na co dzień w mediach albo są mistrzami drugiej linii. Sądecczyzna to zagłębie ludzi naprawdę przedsiębiorczych. Zobaczcie nasz subiektywny przegląd miejscowych biznesmenów, których śmiało można określić tygrysami biznesu. Który według Was zasługuje na miano Przedsiębiorcy Roku?

Zobacz też: Koniec snu o szklanej ulicy w Rynku? Pazgan nie jest już zainteresowany

Kazimierz Pazgan, założyciel Konspolu, zwany przez sądeczan pieszczotliwe Królem kurczaków. Mimo bardzo poważnych problemów ze zdrowiem ciągle trzyma twardą ręką stery firmy. Są też tacy, którzy twierdzą, że z Pazganem obok konkurencji liczą się też, a może przede wszystkim, władze Nowego Sącza. Nazwisko Pazgana przewijało się w tym roku przez media w kontekście zakupu działki przy Grottgera, budowy szklanego centrum w Rynku i wejścia w zupełnie nową dziedzinę biznesu, czyli budowę komór hiperbarycznych. W ubiegłym roku majątek Pazgana szacowano na 820 mln złotych, w tym już na 900 mln, tym samym przedsiębiorca zajął 36 pozycję na liście 100 najbogatszych Polaków według tygodnika „Wprost”.

Zobacz też: Ile miasto zapłaci za 6 milionów od Pazgana? Jest wyrok w sprawie działki na GrottgeraDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)