Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 30 listopada. Imieniny: Andrzeja, Maury, Ondraszka
16/11/2020 - 17:50

Ryszard Florek dzieli się władzą. Wielkie zmiany w firmie Fakro

Jedenaście spółek produkcyjnych, siedemnaście dystrybucyjnych, eksport do pięćdziesięciu krajów świata i ponad cztery tysiące zatrudnionych… Sądeckie Fakro, które należy do nielicznych polskich globalnych firm, ciągle rośnie. Czy to dlatego właściciel spółki Ryszard Florek zamierza podzielić się teraz władzą?

Sądeckie Fakro jest wiceliderem światowego rynku okien dachowych z piętnastoprocentowym udziałem. Siedemdziesiąt procent  ogólnej sprzedaży stanowi eksport do pięćdziesięciu krajów na niemal wszystkich kontynentach. Firmą, która wyrosła na międzynarodową korporację od początku zarządza jej właściciel Ryszard Florek. Czy teraz zamierza podzielić się władzą?

Jak informuje biuro prasowe sądeckiej spółki, do kadry zarządzającej Fakro dołączył Paweł Dziekoński, który objął  funkcję wiceprezesa zarządu.

Czytaj też Wybudują nam kawałek „Sądeczanki, ale od strony Brzeska. Lepszy rydz niż nic

- Wspólnie z pozostałymi członkami zarządu będzie odpowiadał za funkcjonowanie i wyniki całej Grupy Fakro, którą wzmocni organizacyjnie i biznesowo – wyjaśnia Anna Korczyk specjalista do spraw Public Relations.

Kim jest nowy wiceprezes Fakro? To absolwent warszawskiej  Szkoły Głównej Handlowej, gdzie ukończył studia magisterskie na kierunku finanse i bankowość. Ma za sobą także studia doktoranckie w Kolegium Gospodarki Światowej. Dziekoński ma doświadczenie związane z sektorem finansowym, rynkiem kapitałowym, bankowością i konsultingiem.  

Od roku 2017 pełni funkcję wiceprezesa w polskiej spółce Kazar, która jest  producentem  butów. Wcześniej był wiceprezesem zarządu Giełdy Papierów Wartościowych odpowiedzialnym za rozwój biznesu i finanse, także dyrektorem zarządzającym w Deutsche Banku i Kredyt Banku oraz dyrektorem firmy  Deloitte na rynki Europy Środkowej.

Jak te zmiany kadrowe w zarządzie spółki komentuje Ryszard Florek?

- Cieszę się, że do grona zarządu Fakro dołączył tak doświadczony menedżer, w którym będę miał wsparcie. Ogromna ilość zadań związanych z konkurowaniem na rynku globalnym, sprawa w Komisji Europejskiej mocno ograniczyła mój czas na operacyjną działalność firmy. Dzięki zaangażowaniu pana Pawła będę mógł więcej czasu poświęcić na rozwój produktów i wzmocnienie biznesu.

- Wierzę też, że wiedza, kompetencje i  jego doświadczenie pomogą nam jeszcze bardziej rozwinąć skrzydła i umocnić pozycję Fakro na globalnym rynku okien dachowych – mówi Ryszard Florek. ([email protected] fot. fakro.pl)

Czytaj też Z kim trzyma Ryszard Florek? Są tacy, co mówią, że "nawrócił się" na PiSDziękujemy za przesłanie błędu