Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 23 lutego. Imieniny: Damiana, Romana, Romany
22/05/2018 - 11:30

Nowy Sącz: Kuratorium jednak nie zamknie przedszkola „Mali Odkrywcy"

Małopolski Kurator Oświaty nie wykreśli przedszkola „Mali Odkrywcy” z rejestru placówek oświatowych. Przedszkole, o którym po programie „Uwaga!” TVN zrobiło się głośno w całej Polsce może dalej zgodnie z prawem działać.

O sprawie pisaliśmy m.in. w publikacjach: 

Nowy Sącz: Prokuratura postawiła dyrektorce przedszkola zarzut znęcania się nad dzieckiem

Skandal w sądeckim przedszkolu. Kuratorium oświaty oskarża prokuraturę: Nic nam nie powiedzieli [WIDEO]

Przedszkole "Mali odkrywcy" skreślone z ewidencji. Placówka została zamknięta

Kilka tygodni temu kuratorium w Krakowie wydało decyzję o wykreśleniu przedszkola z rejestru placówek oświatowych. Właścicielka odwołała się od tej decyzji. Dziś okazuje się, że skutecznie.

Jak informuje radca prawny reprezentujący właścicielkę placówki Lucyna Gąsiorowska - Małopolski Kurator Oświaty uchylił decyzję o wykreśleniu przedszkola z rejestru placówek oświatowych co wiązało się z jego zamknięciem. W związku z tym przedszkole działa zgodnie z prawem.

Jakie jest uzasadnienie tej decyzji? Rzecznik prasowy kuratorium Grzegorz Sobol, do którego odesłano nas z sekretariatu MKO zastrzegł, że szczegółowych wyjaśnień może nam udzielić dopiero jutro.

Gąsiorowska z kolei obrazuje sprawę tak: - Rażące błędy w decyzji prezydenta Nowego Sącza a my ze swojej strony dodajemy, że są to również rażące błędy ze strony kuratorium popełnione wcześniej. Teraz jest pytanie: kto zapłaci osobie prowadzącej przedszkole odszkodowanie za utracone dobre imię?

ES [email protected] Fot.: ilustracyjne archiwum sadeczanin.infoDziękujemy za przesłanie błędu

SĄDECZANIN ROKU 2019

Miesięcznik "Sądeczanin" luty 2020