Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 18 lutego. Imieniny: Konstancji, Krystiana, Sylwany
20/03/2018 - 14:20

Nowy Sącz: Prokuratura postawiła dyrektorce przedszkola zarzut znęcania się nad dzieckiem

Prokuratura Rejonowa w Nowym Sączu postawiła zarzut znęcania się nad dzieckiem dyrektorce jednego z niepublicznych przedszkoli w Nowym Sączu. Grozi jej od 6 miesięcy do 8 lat więzienia.

Do dramatycznych zdarzeń miało dojść we wrześniu i październiku 2017 roku. Kobieta miała znęcać się nad dzieckiem podczas zajęć przedszkolnych. Prokuratura dysponuje nagraniem z monitoringu, który był zamontowany w budynku przedszkola. Materiał został ujawniony we wtorkowym programie "Uwaga TVN".

- Dochodzenie zostało wszczęte pod koniec października 2017 roku przez sądecką policję. Świadkowie - rodzice dzieci, które uczęszczają do tego przedszkola, a także personel.zostali już przesłuchani. Mamy zgromadzoną stosowną dokumentację - wyjaśnia szef nowosądeckiej prokuratury rejonowej Jarosław Łukacz.

Dyrektorka została przesłuchana, jednak nie przyznała się do winy. Złożyła w tej sprawie wyjaśnienia i przedstawiła inną wersję zdarzeń. Śledczy będą ją teraz weryfikować.

- Wciąż ustalamy i przesłuchujemy rodziców dzieci, które w przeszłości uczęszczały do tego przedszkola. W zależności od ustaleń będziemy podejmować dalsze decyzje w tej sprawie – dodaje prokurator Łukacz.

Decyzją prokuratora wobec kobiety zastosowany został dozór policyjny. Do czasu wyjaśnienia sprawy nie może opiekować się dziećmi w placówkach oświatowo-wychowawczych.

Małopolski kurator został poinformowany o sprawie dopiero kilka dni temu. Po obejrzeniu nagrania objął przedszkole szczególnym nadzorem. Próbowaliśmy się skontaktować z kuratorem, ale do tej pory nie otrzymaliśmy żadnej odpowiedzi.W przedszkolu nikt nie chciał z nami rozmawiać.

RG [email protected], Fot. RGDziękujemy za przesłanie błędu

SĄDECZANIN ROKU 2019

Miesięcznik "Sądeczanin" luty 2020