Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 28 maja. Imieniny: Augustyna, Ingi, Jaromira
04/04/2018 - 11:55

Przedszkole "Mali odkrywcy" skreślone z ewidencji. Placówka została zamknięta

Niepubliczne Przedszkole „Mali odkrywcy” zostało zamknięte. Prezydent Ryszard Nowak po otrzymaniu wniosku od Małopolskiego Kuratora Oświaty postanowił wykreślić placówkę z ewidencji.

Przedszkole zostało wykreślone z ewidencji już w piątek 30 marca. Małopolski Kurator Oświaty Barbara Nowak kilka dni temu spotkała się z prezydentem Ryszardem Nowakiem. Wysłała również pismo z prośbą o wykreślenie przedszkola z listy. 

- Istnieją przesłanki w ustawie o systemie oświaty, na podstawie których prezydent musiał wykreślić przedszkole z ewidencji. Jedną z takich przesłanek jest stwierdzenie, że przedszkole działa niezgodnie z przepisami prawa oświatowego. Prezydent otrzymał pismo od nadzoru pedagogicznego i wykreślił przedszkole z ewidencji – informuje Józef Klimek dyrektor Wydziału Edukacji sądeckiego magistratu.

Zobacz też: Nowy Sącz: Prokuratura postawiła dyrektorce przedszkola zarzut znęcania się nad dzieckiem

Przypomnijmy. Prokuratura Rejonowa w Nowym Sączu postawiła zarzut znęcania się nad dzieckiem dyrektorce tego przedszkola. Grozi jej od 6 miesięcy do 8 lat więzienia. Do dramatycznych zdarzeń miało dojść we wrześniu i październiku 2017 roku. Kobieta miała znęcać się nad dzieckiem podczas zajęć przedszkolnych. Prokuratura dysponuje nagraniem z monitoringu, który był zamontowany w budynku przedszkola. Dyrektorka została przesłuchana, jednak nie przyznała się do winy. Złożyła w tej sprawie wyjaśnienia i przedstawiła inną wersję zdarzeń. Śledczy będą ją teraz weryfikować.

Zobacz też Skandal w sądeckim przedszkolu. Kuratorium oświaty oskarża prokuraturę: Nic nam nie powiedzieli [WIDEO]

Decyzją prokuratora wobec kobiety zastosowany został dozór policyjny. Do czasu wyjaśnienia sprawy nie może opiekować się dziećmi w placówkach oświatowo-wychowawczych. Małopolski kurator został poinformowany o sprawie dopiero w marcu i natychmiast  objął przedszkole szczególnym nadzorem i podjął kroki, aby placówka została zamknięta. 

RG [email protected], Fot. RGDziękujemy za przesłanie błędu