Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 21 października. Imieniny: Celiny, Hilarego, Janusza
02/11/2016 - 14:55

Poseł Czerwiński: Miasto powinno inwestować w piece, które uniemożliwiają palenie śmieci [FILM]

Przy okazji podsumowania roku rzędów Prawa i Sprawiedliwości poseł Andrzej Czerwiński odniósł się do „Eksperymentu Sądeckiego 2”. Pochwalił pomysł wsparcia mieszkańców przy zakupie „błękitnego węgla”, ale uważa, że miasto powinno iść krok dalej i postarać się o środki na wymianę pieców na takie, które uniemożliwiają spalanie śmieci.

O „Eksperymencie Sądeckim 2” szeroko pisaliśmy w publikacji Nowy Sącz: Chcecie wiedzieć, na jakiej ulicy jest czyste powietrze? My już wiemy [FILM]

Andrzej Czerwiński uważa, że Nowy Sącz powinien iść śladem Katowic i uruchomić program wymiany pieców na takie, które wykorzystują gaz, który wydobywa się z wyżarzania węgla a co najważniejsze uniemożliwiają spalanie śmieci. Gdy zamiast węgla do takiego pieca trafią odpady, ten się po prostu wyłącza. Polityk wskazuje nawet źródło finasnowania dla przedsięwzięcia.

Zobacz też: Nowy Sącz: Do końca 2017 roku liści w listopadzie wywozić nie będą

Poseł nie rozumie z kolei stanowiska władz miasta, które chcą by sądeczanie na własny koszt wywozili liście w listopadzie, bo ostatni wywóz odpadów zielonych w regulaminie ustalono na październik. Polityk uważa, że miasto powinno transportem zająć się samo a pieniądze na ten cel wyasygnować z rezerwy budżetowej.

ES [email protected] Film: Krzysztof Stachura fot.: ilustracyjne UM w NSDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)