Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 28 maja. Imieniny: Augustyna, Ingi, Jaromira
12/05/2024 - 18:05

Ale tu się działo! To najbardziej kolorowe miejsce w Nowym Sączu [ZDJĘCIA] [WIDEO]

Takiego wydarzenia w Nowym Sączu jeszcze nie było. Holi Festiwal Kolorów, który odbywał się w sobotę w sądeckiej Wyższej Szkole Biznesu łączył poznawanie kultury indyjskiej z dobrą zabawą. Zadowolonych uczestników nie brakowało.

Kolorowo w Wyższej Szkole Biznesu w Nowym Sączu

Sobota była niezwykle barwnym dniem w sądeckiej Wyższej Szkole Biznesu National-Louis University. Działo się tutaj bardzo dużo. Wszystko z racji odbywającego się tego dnia Holi Festiwalu Kolorów. 

Całość rozpoczęła się o godzinie 12. Osób, które postanowiły wziąć udział w wydarzeniu nie brakowało. Pojawiły się zarówno dzieci, jak i młodzież oraz dorośli. Wszyscy pełni różnych barw i z uśmiechem na twarzy. 

Oficjalnie festiwal otworzyły władze uczelni oraz przedstawiciel z Indii. W programie mieliśmy również trzy wyrzuty kolorów na zewnątrz, zabawy w rytm muzyki, poznawanie indyjskiej kultury, pokaz tańca bollywood czy też wspólne malowanie muralu. Skąd pomysł na tego typu wydarzenie?

- Prowadzimy w Nowym Sączu przedszkole dwujęzyczne, które skupia się również na wielokulturowości. Mamy klientów z różnych stron świata m.in. z Indii. Zafascynowała nas ta kultura, bo jest wielobarwna i otwiera się tolerancyjnie na wszystkich dookoła. Przy okazji świętujemy również rozpoczęcie wiosny. Holi to właśnie wiosna, kolory, budzenie się do życia - mówi Beata Wróbel, współorganizatorka wydarzenia.

Holi Festiwal Kolorów przyciągnął sporo osób

- Początkowo martwiliśmy się o pogodę, bo impreza jest głównie plenerowa. Na szczęście do kluczowych momentów wytrzymała. Na imprezie pojawiło się około 800 osób. Frekwencja, jak na pierwsze takie wydarzenie w Nowym Sączu, myślę, że dopisała - dodaje Konrad Syga, drugi ze współorganizatorów.

Przez cały dzień na miejscu dostępne były także kolorowe stoiska z pamiątkami, punkty z jedzeniem i napojami oraz strefy dla dzieci. Organizatorami wydarzenia było Dwujęzyczne Niepubliczne Przedszkole i Żłobek SUNNY BUDDIES, WSB-NLU oraz Indian Vibes in Poland.

Cała rozmowa z organizatorami oraz relacja z wydarzeniami znajdują się w materiale filmowym. ([email protected], fot.: Mateusz Pogwizd, wideo: GN)

Holi Festiwal Kolorów w Nowym Sączu
Holi Festiwal Kolorów, który odbywał się w sobotę w sądeckiej Wyższej Szkole Biznesu łączył poznawanie kultury indyjskiej z dobrą zabawą.


Dziękujemy za przesłanie błędu