Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 28 stycznia. Imieniny: Agnieszki, Kariny, Lesława
29/07/2020 - 11:50

Sądecki Przegląd Drużyn: Chruślice Nowy Sącz z optymizmem patrzą w przyszłość

Chociaż ostatnie sezony w ich wykonaniu nie były zbyt udane, to w klubie cały czas wypatrują lepszego jutra, stawiając przy tym mocno na szkolenie młodych adeptów futbolu. Priorytet to dla nas grupy młodzieżowe– mówi Marcin Bocheński, prezes Chruślic Nowy Sącz.

Chruślice zostały założone w 2003 roku, co sprawia, że klub jest jednym z młodszych w Nowym Sączu. W dotychczasowej historii drużyna zaliczyła pięć sezonów w A-Klasie, jednak od 2015 roku podopieczni trenera Roberta Buźniaka grają ligę niżej, plasując się na miejscach w dolnych rejonach tabeli.

Największe problemy mieliśmy w ostatnich latach z seniorami z powodów finansowych. Klub miał budżet wynoszący 7 tysięcy złotych na rok, więc samo to nie pozwalało nam wiele osiągnąć. Cudem jest, że udało nam się utrzymać drużynę przez te lata. Byliśmy zmuszeni do bardzo dużych ograniczeń, ale przetrwaliśmy. Teraz jest już troszkę lepiej pod względem finansów– mówi Marcin Bocheński, prezes Chruślic.

Cel na przyszłość jaki stawiają przed sobą władze klubu, to awans do wyższej ligi. Jest to jednak plan długofalowy, który ma zostać zrealizowany w późniejszym czasie.

W tym sezonie raczej nie nastawiamy się na awans, ale nie ukrywam, że za dwa,trzy będziemy chcieli się włączyć do walki o A-klasę– twierdzi Bocheński

Zobacz także: Sądecki Przegląd drużyn: Galicja Nowy Sącz od 26 lat jest na piłkarskiej mapie

Klubowi działacze ogromną wagę przykładają do szkolenia młodych adeptów futbolu, którzy rozwijają się pod okiem trenera Janusza Pawlika. Dużo młodzieży jest również w ekipie seniorskiej, choć przeważają tu starsi zawodnicy.

W tym roku przeszło do nas bardzo wielu młodych, utalentowanych zawodników. Mają oni bardzo dobre warunki do trenowania, dostają klubowy sprzęt, staramy się również organizować dla nich różne pozaboiskowe wydarzenia. W Październiku w nagrodę za dobre trenowanie chłopcy udadzą się do Obidzy na mini-obóz. Również seniorzy byli w poprzednim roku na zgrupowaniu i po sezonie planowane jest kolejne – mówi prezes

W okresie pandemii podobnie jak miało to miejsce w innych klubach, Chruślice zawiesiły treningi i wróciły do nich dopiero kiedy poluzowane zostały rządowe obostrzenia.

Zawodnicy dostawali indywidualne plany treningowe do domów, aby mogli trenować  samodzielne, kiedy nie dało się spotkać wspólnie. Aktualnie klub posiada pięć drużyn: seniorów, juniorów młodszych, trampkarzy, młodzików oraz grupę orlików – twierdzi Bocheński

Zobacz także: I runda Pucharu Polski za nami. Są niespodzianki [ZDJĘCIA]

Dużą bolączką Chruślic jest brak własnej siedziby. Seniorzy w roli gospodarza grają na stadionie MOSiR Piątkowa, natomiast treningi i mecze grup młodzieżowych odbywają się na boisku w Zabełczu.

Pojawiają się plany, że być może dostaniemy z urzędu miasta jakiś teren pod budowę własnej siedziby. Pewne ruchy w tym kierunku już się odbywają. Za wcześnie jest jeszcze aby o tym mówić, ale myślimy przyszłościowo– deklaruje nasz rozmówca.

Nowy sezon w sądeckiej B-klasie Chruślice rozpoczną 30 sierpnia starciem z Zawadą Nowy Sącz.

MP, fot: Chruślice Nowy SączDziękujemy za przesłanie błędu