Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 27 maja. Imieniny: Amandy, Jana, Juliana
13/05/2024 - 13:25

Walka o awans i utrzymanie wkracza w decydującą fazę. Działo się w niższych ligach sądeckich

W ligach zawodowych maj jest miesiącem, w którym poznajemy końcowe rozstrzygnięcia. Amatorscy piłkarze mają przed sobą jednak jeszcze kilka kolejek. Podczas tej ostatniej na boiskach nie brakowało niespodzianek. Czas na Sądecki Przegląd Boisk.

IV liga - wyniki

Kolejną wygraną zanotowały pewnie zmierzające do III ligi rezerwy Wisły Kraków. W Muszynie wygrały z miejscowym Popradem aż 4:0. Ich przewaga nad drugim LKS-em Jawiszowice, to aż 10 punktów. Zespół z Muszyny zajmuje natomiast 15 pozycję.

Jeden punkt zdobyła Barciczanka. Drużyna podzieliła się punktami z rezerwami Bruk-Bet Termalici. Zakończyło się wynikiem 2:2. Zespół jest na 12 miejscu w tabeli.

Jedną lokatę wyżej jest gorlicki Glinik. W sobotę poległ na stadionie w Trzebini 1:0. W meczu Limanovii z Kalwarianką padł remis 2:2.

V liga małopolska wschód- wyniki

Wydaje się, że pięć drużyn będzie do samego końca liczyło się w V lidze w walce o awans. Na czele mamy Podhalanina Biecz oraz rezerwy Sandecji. Oba zespoły mają po 50 punktów. W ostatniej kolejce sądeczanie pokonali 5:3 Dunajec Zakliczyn. Zawodnicy z Biecza rozbili z kolei Gromnik 6:0.

Zwalniać nie zamierza także Dunajec. W sobotę pokonał 4:1 LKS Szaflary i do liderów traci dwa “oczka”. Punkt mniej od pierwszego zespołu ma Sokół Słopnice. On również wysoko wygrał - 5:1 z Tarnovią.

Trzy punkty do swojego dorobku dołożył też Kolejarz Stróże. Wygrał 3:1 z GKS Drwinią i obecnie zajmuje 8 lokatę.

O Klasie Okręgowej, A-klasie oraz B-klasie przeczytacie na następnej stronieDziękujemy za przesłanie błędu