Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 2 marca. Imieniny: Halszki, Heleny, Karola
27/07/2020 - 12:50

I runda Pucharu Polski za nami. Są niespodzianki [ZDJĘCIA]

W ubiegły weekend na boiska, po blisko 9-miesięczniej przerwie, powrócili piłkarze lig regionalnych, rozpoczynając w ten sposób kolejną edycję Pucharu Polski. I runda przyniosła duże emocje.

Nawoj - Górka Szczereż

Pierwszy gwizdek oznajmiający początek tegorocznych rozgrywek wybrzmiał na boisku w Biegonicach, gdzie miejscowa Biegoniczanka podejmowała Piątkovię/Łęg. Gospodarze po dwóch bramkach Przemysława Łukaszczyka i jednej Patryka Mirgi pewnie pokonali rywali 3-0 i mogą się już przygotowywać do starcia z Grodem Podegrodzie.

Bardzo dużą niespodzianką jest zwycięstwo 3-2, grającej na co dzień w B klasie, Galicji Nowy Sącz, z występującą ligę wyżej ekipą Budowlanych Jazowsko. Pomimo tego, że mecz rozgrywany był w Jazowsku to gospodarzem była drużyna Galicji.

W sobotę awans do kolejnej rundy zapewniły sobie również KPT Nawojowa i Wicher Mogilno, którzy pokonali odpowiednio Królovię Królowa Górna 6-0 (mecz został przerwany w 64 min z powodu zdekompletowania ekipy gospodarzy) oraz LKS Świniarsko 5-2.

Zobacz także: Sądecki Przegląd Drużyn: Zawada Nowy Sącz liczy na awans do A-Klasy

Z meczów zaplanowanych na niedzielę dwa nie doszły do skutku. ULKS Przydonica nie przystąpiła do spotkania z LKS Ubiad (który tym samym zwyciężył walkowerem), natomiast potyczka Amatora Paszyn z Zamczyskiem Marcinkowice, została przełożona na inny termin.

Za niespodziankę można uznać domowe zwycięstwo beniaminka A-klasy – Orła Ptaszkowa z występującą na tym szczeblu od roku Jednością Nowy Sącz. Gospodarze po dwóch bramkach Arkadiusza Smolenia i jednej Janusza Pałubiaka wygrali 3-1.

Zaskoczenia nie było na pewno w Piwnicznej gdzie Ogniwo przegrało 0-4 z Olimpikiem Powroźnik (bramki zdobywali Bartłomiej Matląg, Jan Żabiński, Jakub Ziębowicz i Artur Tomasiak).

W kolejnej rundzie zameldowała się też Dąbrovia Wielogłowy po zwycięstwie 4-2 z Victorią Witowice Dolne (bramki: Kacper Bogdanowicz x3, Jakub Bogdanowicz) oraz rezerwy Barciczanki, które pokonały 5-2  LKS Mszalnicę.

Zobacz także: Sądecki Przegląd Drużyn: Biegoniczanka Nowy Sącz stawia na pracę z młodzieżą

Najwięcej emocji przyniósł mecz w Nawojowej, gdzie Nawoj podejmował A-klasową Górkę Szczereż. Goście szybko objęli prowadzenie jednak to ich rywale przeważali na boisku, nie wykorzystując dobrych sytuacji (m.in. zmarnowali rzut karny). Wyrównująca bramka padła w ostatniej akcji meczu, doprowadzając do serii jedenastek. W niej lepszą skutecznością popisali się piłkarze ze Szczereża wygrywając 4-3.

W następnej rundzie bez konieczności rozgrywania spotkania zameldowała się także Zawada Nowy Sącz, która podczas losowania otrzymała wolny los.

Kolejne emocje związane z Pucharem Polski już za tydzień. Do gry dołączą wówczas zespoły grające w Lidze Okręgowej

Poniżej komplet wyników pierwszej rundy:

Nawoj Nawojowa – Górka Szczereż 1:1 (3:4 k.)
Galicja Nowy Sącz – Budowlani Jazowsko 3:2
Królovia Królowa Górna – KPT Nawojowa 0:6
ULKS Przydonica – LKS Ubiad 0:3 v.o.
Orzeł Ptaszkowa – Jedność Nowy Sącz 3:1
Ogniwo Piwniczna Zdrój – Olimpik Powroźnik 0-4
Biegoniczanka Nowy Sącz – Piątkovia Łęg 3:0
Wicher Mogilno – LKS Świniarsko 5:2
LKS Mszalnica – Barciczanka II Barcice 2:5
Dąbrovia Wielogłowy – Victoria Witowice Dolne 4:2
Amator Paszyn – Zamczysko Marcinkowice --- przełożony

MP, fot.: MP, DS

I runda Pucharu Polski na szczeblu MZPN Podokręgu Nowy Sącz
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z meczów LKS Mszalnica-Barciczanka II Barcice oraz Nawoj Nawojowa-Górka Szczereż.


Dziękujemy za przesłanie błędu