Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 17 stycznia. Imieniny: Antoniego, Henryki, Mariana
16/03/2019 - 21:00

Mistrz Świata Robert Wątor potrzebuje naszej pomocy. Pomóżmy mu spełnić marzenie

Zbiórka pieniędzy dla Roberta Wątora nabiera rozpędu. Do tej pory wspólnie udało nam się uzbierać prawie 18 tysięcy złotych. Ta suma wciąż rośnie. Pieniądze o różnej wartości – od złotówki do nawet 910 zł wpłaciły 304 osoby. Aż 790 osób udostępniło zrzutkę na swoich Facebookach. Jesteście wspaniali! Po raz kolejny pokazaliście, że w takich sytuacjach jak ta, można na Was liczyć.

Życie nie rozpieszcza Roberta Wątora. Ma zaledwie 64 lata. Od 28 roku życia porusza się na wózku inwalidzkim. Właśnie w tym wieku uległ poważnemu wypadkowi - pociąg przejechał mu po nogach. Niestety, obie kończyny zostały amputowane. To był najtrudniejszy okres w jego życiu.  Miał chwile zwątpienia i załamania, ale wtedy zrodził się pomysł, aby zacząć uprawiać sport. Dzięki pomocy dobrych ludzi w jego ręce wpadł dysk sportowy, oszczep oraz kula. Na sukcesy nie trzeba było długo czekać. Po trzech latach treningów został mistrzem Polski w rzucie dyskiem osób niepełnosprawnych.

Zobacz też Robert Wątor jest mistrzem świata, ale teraz potrzebuje naszej pomocy [WIDEO]

Następnie przyszedł czas, aby sprawdzić swoje możliwości w sportach zimowych. Żmudne treningi przyniosły zamierzone rezultaty. W 2005 roku został mistrzem świata w biegach narciarskich. Wziął udział w czterech Zimowych Igrzyskach Paraolimpijskich w Nagano, Salt Lake City, Turynie oraz Vancouver, na których zajmował miejsca w czołowej dziesiątce startując w biegach oraz biathlonie. Niestety, stary i bardzo często psujący się sprzęt, uniemożliwił zdobycie medalu olimpijskiego

Zobacz też Jest mistrzem świata i pisze świetne wiersze. Pomóżmy mu spełnić marzenie

- W swoim życiu już bardzo dużo doświadczyłem, lecz mam jeszcze jedno marzenie, które cały czas siedzi mi w głowie. Chciałbym jeszcze raz wystartować na Paraolimpiadzie w Pekinie, która odbędzie się w 2022 roku i powalczyć o medal. Największą przeszkodą jest sprzęt, którego po prostu nie mam. Na co dzień poruszam się na zwykłym, starym wózku, który nie jest przystosowany do osób, które dzień w dzień potrafią pokonywać 20 kilometrów. Na dodatek aby móc trenować potrzebuję handbike’a oraz nowe narty biegowe, ponieważ stare mają już kilkanaście lat – wyjaśnia Robert Wątor.

Wspólnie z jego przyjaciółmi założyliśmy panu Robertowi konto na zrzutce, gdzie można wpłacać pieniądze. Na zakup nowego sprzętu potrzebne jest około 35 tysięcy.  Wierzymy, że uda nam się wspólnie uzbierać tę sumę i że jeszcze będziemy mogli podziwiać zmagania mistrza świata Roberta Wątora w różnych dyscyplinach sportowych.

Jeśli tylko chcesz włączyć się w zbiórkę pieniędzy, wystarczy przelać dowolną kwotę na specjalnie założone konto na zrzutce. Liczy się każdy grosz. Pamiętajcie! Dobro powraca.

RG r.gajewski@sadeczanin.info, Fot. RGDziękujemy za przesłanie błędu