Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 28 maja. Imieniny: Augustyna, Ingi, Jaromira
06/05/2024 - 19:15

Teresa Cabała, była jedną z bardziej wyrazistych radnych. Teraz pracy nowej rady miasta będzie przyglądała się z boku

Była radną zawsze perfekcyjnie przygotowaną merytorycznie do każdej sesji Rady Miasta Nowego Sącza. Radną bardzo dociekliwą, zadawającą w imieniu mieszkańców, którzy obdarzyli ją mandatem zaufania, mnóstwo pytań. Teresie Cabale, bo o niej mowa, doświadczenia związanego z piastowaniem mandatu radnej może pozazdrościć niejeden z 23 wybranych radnych, którzy jutro rozpoczną pracę w nowej radzie miasta.

Teresa Cabała była radną klubu Prawo i Sprawiedliwość. Bardzo wyrazistą. W tym roku ubiegała się po raz kolejny o mandat sądeckiej radnej.

Startowała do Rady Miasta z KWW Ryszarda Nowaka Wiosna 2024 z drugiego miejsca. Miesiąc temu, podczas wyborów samorządowych uzyskała 152 głosy. To nie wystarczyło, niestety, by zdobyć mandat radnej.

Teresy Cabały nie zobaczymy przez kilka następnych lat w Radzie Miasta. Co teraz będzie robiła?

Jak powiedziała „Sądeczaninowi” zamierza odpocząć i poświęcić się rzeczom, na które z racji licznych obowiązków zawodowych nie miała zbyt wiele czasu. Więcej czasu będzie dla rodziny

Przypomnijmy, że Teresa Cabała sprawowała mandat radnej przez cztery kadencje. Jak mówi była radna, właśnie ostatnia kadencja Rady Miasta Nowego Sącza, która trwała ponad pięć lat najtrudniejszą.

- Była naprawdę trudną kadencją. Oceniam ją negatywnie. Dlaczego? W poprzednich kadencjach udawało się dojść do konsensusu z urzędującymi prezydentami. Natomiast w ostatniej kadencji tego nie doświadczyłam. Nie udało się osiągnąć konsensusu z prezydentem Ludomirem Handzlem. Dlatego też absolutnie nie ubolewam, że w przyszłej radzie nie będę pracować. Natomiast bacznie będzie się przyglądać działaniom Rady Miasta i rządzącego prezydenta.

Cała rozmowa z byłą już radną Teresą Cabałą w materiale filmowym.

([email protected], fot. i film. IM), © Materiał chroniony prawem autorskim.Dziękujemy za przesłanie błędu