Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 27 września. Imieniny: Damiana, Mirabeli, Wincentego
18/04/2023 - 13:00

Wieża na Skiełku już oficjalnie otwarta. Piękne widoki na Beskidy, Gorce i Tatry na wyciągnięcie ręki

To ma być turystyczny hit gminy Łukowica. 28-metrowa wieża widokowa na Skiełku została już oficjalnie otwarta, chociaż zainteresowaniem turystów cieszy się już od dobrych kilku tygodni. Z jej szczytu rozlegają się piękne widoki na Beskid Wyspowy, Sądecki, Gorce i Tatry.

Nowa atrakcja w Beskidzie Wyspowym była już gotowa wcześniej, ale dopiero w ten weekend została oficjalnie otwarta. Wieża widokowa na Skiełku ma 28 metrów wysokości, zaś podest równy jest wysokości 23 metrów.

- Do wieży można łatwo dojść zielonym szlakiem z centrum Łukowicy spod Parku Podworskiego i tężni solankowej czy zabytkowego kościółka. Przygotowaliśmy także po drodze miejsca postojowe dla samochodów. Podejście pod górę zajmuje około 40 minut, zaś stamtąd możemy podziwiać piękne widoki – chwali Bogdan Łuczkowski, wójt gminy Łukowica.

Co możemy oglądać ze Skiełku? To piękne górskie panoramy Beskidów, Gorców, a nawet Tatr. Nowo otwarta wieża cieszy się sporym zainteresowaniem.

- Mieliśmy wiele telefonów z pytaniami, czy można już wchodzić na konstrukcję. Dopiero kilka dni temu otrzymaliśmy wszystkie odbiory techniczne inwestycji i możemy zaprosić wszystkich do korzystania z naszej nowej atrakcji turystycznej – dodaje Łuczkowski.

Na wieżę gmina Łukowica ze swojego budżetu wydała zaledwie 12,9 tys. zł, zaś 1,5 mln zł stanowiła dotacja dla gmin górskich na rozwój turystyki. Obiekt wykonała firma Ekobudtsal z Chorzowa.  Najbliższe wieże widokowe obok góry Skiełek to te na Modyni, Mogielicy, Koziarzu i Radziejowej.

[email protected], fot. Andrzej Bukański, Tomasz Kowalski

Wieża widokowa na Skiełku
To jest już turystyczny hit gminy Łukowica! 28-metrowa wieża widokowa na Skiełku została już oficjalnie otwarta, chociaż zainteresowaniem turystów cieszy się już od dobrych kilku tygodni. Z jej szczytu rozlegają się piękne widoki na Beskid Wyspowy, Sądecki, Gorce i Tatry.


Dziękujemy za przesłanie błędu