Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 30 listopada. Imieniny: Andrzeja, Maury, Ondraszka
13/11/2022 - 22:40

To będzie turystyczny hit! Stawiane są już jego stalowe elementy [ZDJĘCIA]

Szykuje się nowy turystyczny hit? Na to wygląda. W Beskidzie Wyspowym na Górze Skiełek (749 m n.p.m.) nad Łukowicą trwa montaż elementów nowej wieży widokowej.

Wieże cieszą się ogromną popularnością i są bardzo chętnie odwiedzane przez turystów, szczególnie przez górskich łazików. Na tym szczycie Beskidu Wyspowego powstaje obiekt o stalowej konstrukcji, który będzie wznosił się na wysokość 28 metrów.

Prace przygotowawcze do montażu stalowych elementów rozpoczęły się w sierpniu tego roku. Wykonawcą tego zadania jest Ekobudtsal z Chorzowa.

- Rozpoczęły się prace montażowe jednej z najbardziej wyczekiwanych atrakcji turystycznych w gminie Łukowica i w regionie – mówi Bogdan Łuczkowski, wójt gminy Łukowica.  - Dzięki sprzyjającej pogodzie montaż odbywa się za pomocą dźwigu i zwyżki, a nie jak wcześniej wykonawca zakładał z helikoptera

Koszt inwestycji to ponad 1,5 mln złotych, z czego praktycznie całą kwotę – 1,5 mln złotych samorząd pozyskał z tarczy dla gmin górskich na rozwój infrastruktury turystycznej.

Samorządy, które decydują się obecnie na budowę wieży widokowej odchodzą raczej od stawiania konstrukcji drewnianych. Raczej decydują się na konstrukcje stalowe, które są bardziej wytrzymałe i bezpieczniejsze.

Wieża na Górze Skiełek będzie jedną z najwyższych w regionie. Platforma widokowa zostanie umieszczona na wysokości 23 metrów. Turyści będą mogli z takiej wysokości oglądać piękne widoki na Tatry, Pieniny czy Beskid Wyspowy.

Zakończenie inwestycji planowane jest na koniec 2023 roku.

[email protected], fot. fb/Bogdan Łuczkowski, wójt gminy Łukowica, źródło: UG Łukowica.

To będzie turystyczny hit!
Na Górze Skiełek w Łukowicy rozpoczął się montaż wieży widokowej
Dziękujemy za przesłanie błędu