Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 28 stycznia. Imieniny: Agnieszki, Kariny, Lesława
13/06/2017 - 09:35

Dziewczynka uciekła od problemów w szkole, szukało jej 46 ratowników

16 policjantów, 15 strażaków OSP oraz 15 GOPR-owców szukało 14-latki z Mszany Dolnej, która uciekła z domu najprawdopodobniej z powodu problemów w szkole. Dziewczynkę odnaleziono kilkanaście godzin po zgłoszeniu zaginięcia przez jej mamę.

Dziewczynka wyszła z domu 11 czerwca a jej mama zaalarmowała policję nazajutrz, czyli już 12 czerwca. Z informacji, jakie zebrali policjanci wynika, że 14-latka już nie raz znikała z domu na dłużej nie informując rodziców ani gdzie idzie, ani kiedy wróci. Mimo to natychmiast wszczęto akcję poszukiwawczą.

Zobacz teżOskubał banki i sieci komórkowe. Może siedzieć nawet osiem lat

- Około godziny 22:00 policjanci z Komisariatu Policji w Mszanie Dolnej znaleźli dziewczynkę na jednej ze ścieżek leśnych w miejscowości Łostówka. 14-latka była przemoczona i zmarznięta. Została zabrana do Szpitala Powiatowego w Limanowej. Na szczęście nic poważnego jej się nie stało – mówi o szczęśliwym finale akcji mł. asp. Jolanta Mól, rzecznik limanowskiej policji.

Zobacz też: Nie ugaszą pożaru, nie uratują życia, bo tu nie wjadą! Ani straż, ani karetka

Kilka tygodni temu policję postawiło na nogi zaginięcie 16-latka, którego matka zgłosiła ten fakt dopiero po 10 dniach. Okazało się, że chłopak miał trafić zgodnie z decyzją sądu rodzinnego do ośrodka szkolno wychowawczego. I to było najprawdopodobniej głównym powodem, tego, że chłopiec uciekł. Na szczęście po kilku dniach udało się go odnaleźć.

Mając na uwadze oba zdarzenia Jolanta Mól podkreśla: - Apelujemy do rodziców by nie bagatelizowali problemów szkolno – wychowawczych swoich dzieci.

Zobacz też: Matka 16-letniego Pawła Ogieli zgłosiła zaginięcie dopiero po 10 dniach! Chłopiec miał trafić do Ośrodka Szkolno Wychowawczego

Kończy się rok szkolny, oceny niektórych dzieci nie będą może najlepsze, ale rodzice powinni robić wszystko, by dziecko choć świadome konsekwencji umiało z nimi szczerze i bez strachu porozmawiać. 

ES e.stachura@sadeczanin.info Fot.: KPP w LimanowejDziękujemy za przesłanie błędu