Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 28 maja. Imieniny: Augustyna, Ingi, Jaromira
12/05/2024 - 16:50

Dramatyczne wydarzenia. Po próbie samobójczej zabrało ją Lotnicze Pogotowie Ratunkowe

To było kolejne dramatyczne zgłoszenie w ciągu ostatnich kilku dni. Służby zostały wezwane do powiatu limanowskiego. Na miejscu lądować musiało również Lotnicze Pogotowie Ratunkowe.

Ratownicy interweniowali w powiecie limanowskim

Trwający weekend jest w naszym regionie naznaczony wieloma dramatycznymi wydarzeniami. Wszystko zaczęło już w piątek. Lotnicze Pogotowie Ratunkowe lądowało w Starym Sączu oraz w Bartkowej-Posadowej. Z kolei w sobotę znalezione zostały zwłoki w lesie w Kamienicy.

Na tym niestety nie koniec. Kolejny raz służby musiały pędzić z pomocą w niedzielę.Tym razem wszystko działo się w Zawadce (powiat limanowski). Na miejsce bardzo szybko dotarli strażacy, policjanci i ratownicy medyczni. Jak przekazał nam dyżurny limanowskiej straży, doszło tam do próby samobójczej. 

Z kolei w Komendzie Wojewódzkiej Policji dowiedzieliśmy się jedynie, że około 45-letnia kobieta, której życie było zagrożone, została przetransportowana śmigłowcem LPR do szpitala.

Twoje życie jest ważne 

Jeśli masz myśli samobójcze lub znasz kogoś, kto ma takie myśli, ważne jest, aby wiedzieć, że nie jesteś sam. Istnieje wiele źródeł wsparcia, aby pomóc i ci  przejść przez trudniejsze momenty życia. Dlatego zawsze możesz zasięgnąć porady specjalisty, porozmawiać z bliskim przyjacielem lub rodziną, aby uzyskać wsparcie i wyrażać swoje uczucia.

Jeśli czujesz się zagubiony, beznadziejny lub beznadziejna, pamiętaj, że zawsze istnieje wyjście z trudnej sytuacji. Nie jesteś sam i możesz skorzystać z pomocy. Nie wstydź się mówić o swoich problemach. Porozmawiaj z kimś, komu ufasz, na przykład z rodziną, przyjaciółmi, lekarzem lub terapeutą. Oni mogą ci pomóc znaleźć rozwiązanie lub przynajmniej wsparcie.

Jeśli masz trudności z nawiązaniem kontaktu z innymi ludźmi, możesz skorzystać z telefonów zaufania lub linii pomocy, które są dostępne przez całą dobę. Pamiętaj też, że Twoje uczucia są mogą być tymczasowe i przemijające. Minie trudny czas i pojawi się nadzieja.

Jeśli masz myśli samobójcze, natychmiast skontaktuj się z lekarzem lub wezwij pomoc. Nie czekaj. Twoje życie jest ważne i warto o nie walczyć. 

Gdzie szukać pomocy w sytuacjach kryzysowych?

  • Centrum Wsparcia dla osób w kryzysie emocjonalnym: 800 70 2222
  • Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dzieci i młodzieży: 116 111
  • Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych: 116 123

([email protected], fot.: PSP Nowy Sącz/ zdjęcie ilustracyjne)Dziękujemy za przesłanie błędu