Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 27 listopada. Imieniny: Franciszka, Kseni, Maksymiliana
06/06/2020 - 11:30

Nie odwracaj wzroku, reaguj. Samobójcą może być bliska osoba

Co 5 dni na Sądecczyźnie dochodzi do próby samobójstwa. Czy możemy im zapobiec? Na co trzeba zwracać uwagę w zachowaniu bliskich, jak reagować, gdy dostrzeżemy niepokojące sygnały? O tym będziemy pisać w "Sądeczaninie" w cyklu "Nie odwracaj wzroku, reaguj". Czekamy też na opisy Państwa przeżyć.


W Nowym Sączu i na terenie powiatu nowosądeckiego w roku 2018 odnotowanych zostało 75 prób samobójstw, rok później - 68, a przez cztery miesiące tego roku już 24 próby samobójstwa. Na szczęście tylko połowa - z różnych przyczyn - skończyła się śmiercią desperatów - naszych synów, córek, mam, ojców, braci...

Co zrobić, by uniknąć ostateczności? Jak nie dopuścić do tego, by nasi bliscy targnęli się swe życie? Po czym poznać, że zmierzają do kresu swego życia i co ich do tego popycha? Poszukiwaniu odpowiedzi na te wszystkie pytania chcemy w Sądeczanin.info poświęcić cykl materiałów "Nie odwracaj wzroku, reaguj". Zamierzamy dowiedzieć się, jak pomóc. I wszystkim te informacje udostępnić.

Częściej samobójstw próbują mężczyźni. Ale będziemy też pytać, dlaczego swe życie chcą skończyć dzieci, dlaczego nastolatkowie. Co może być powodem ostatecznych wyborów jakich dokonują ojcowie rodzin, a co sprawia, że z życiem chcą skończyć kobiety. A nade wszystko - jak im pomóc. Wypowiadać się będą nie tylko psycholodzy. Będziemy też wdzięczni za nadsyłane przez Państwa opinie i opisy swoich, traumatycznych doświadczeń. Nic nie działa potężniej przeciw próbom samobójczym niż osobiste przeżycia innych, którym udało się wyjść ze strefy mroku.

Zaglądajcie Państwo od przyszłego tygodnia do serwisu sadeczanin.info. Podsumowanie zamieścimy zaś w lipcowym miesięczniku "Sądeczanin". (tomasz.kowalski@sadeczanin.info)

Zobacz: Dlaczego dzieci i młodzież popełniają samobójstwa?

Materiał powstał dzięki wsparciu Google News InitiativeDziękujemy za przesłanie błędu

13. Festiwal Biegowy 2022- trwają zapisy!