Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 26 stycznia. Imieniny: Lutosława, Normy, Pauliny
26/05/2020 - 17:10

Nieszczęśliwy wypadek czy samobójstwo? Strażacy wyłowili z rzeki zwłoki 53-latka

Mieszkańcy Kamienicy są wstrząśnięci tragedią, która rozegrała się w ich miejscowości. Przypadkowe osoby znalazły zwłoki mężczyzny, które znajdowały się w rzece. Limanowscy policjanci wspólnie z prokuratorem ustalają, co było przyczyną jego śmierci.

Dramat rozegrał się w poniedziałkowe popołudnie. Mieszkańcy spacerujący w pobliżu rzeki Kamienica zauważyli zwłoki mężczyzny. O tym makabrycznym znalezisku natychmiast poinformowali limanowskie służby ratunkowe. Jako pierwsi na miejsce dotarli strażacy z Kamienicy. To oni wyciągnęli mężczyznę z wody. Niestety na ratunek było za późno - już nie żył.

Zobacz też Tragedia w Limanowej. Policjanci znaleźli zwłoki 36-letniego mężczyzny

Jak się okazało, był to 53-letni mieszkaniec Kamienicy. - Znałem dobrze tego mężczyznę. Mieszkał razem z dziećmi. Jesteśmy wszyscy wstrząśnięci tą tragedią – mówi Jan Kulig, sołtys Kamienicy.

Miesięcznik "Sądeczanin" i kwartalnik "Sądeczanin HISTORIA". Jednorazowo i w prenumeracie. W e-wydaniu i PDF. Już zamówisz i przeczytasz na laptopie, tablecie i smartfonie. POLECAMY!

Opublikowany przez Sądeczanin Sobota, 16 maja 2020

Zobacz też Chciał popełnić samobójstwo. Groził, że wysadzi dom w powietrze

- W przeszłości w naszej miejscowości zdarzały się już podobne tragedie. Jakiś czas temu młody mężczyzna spadł z innego mostu w Kamienicy. Niestety nie przeżył upadku – dodaje sołtys Jan Kulig.

Policjanci z grupy dochodzeniowo-śledczej pod nadzorem prokuratora zabezpieczyli ciało denata. W najbliższych dniach zostanie przeprowadzona sekcja, która wyjaśni, jak doszło do tej tragedii. Śledczy wstępnie wykluczyli, aby ktoś mógł się przyczynić do jego śmierci. Prawdopodobnie doszło do nieszczęśliwego wypadku albo samobójstwa.

RG r.gajewski@sadeczanin.info, Fot. OSP KamienicaDziękujemy za przesłanie błędu