Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 26 stycznia. Imieniny: Lutosława, Normy, Pauliny
26/05/2020 - 20:05

"Sądeczanin" ze wsparciem Google. Dostaliśmy grant 5000 dolarów

Miło mi poinformować, że "Sądeczanin" w trudnych czasach koronawirusowej recesji otrzymał grant 5000 dolarów z Google, a dokładnie - Google Journalism Emergency Relief Fund. Wsparcie przeznaczone jest dla redakcji z całego świata tworzących jakościowe informacje lokalne.

Media lokalne, takie jak portal sadeczanin.info i miesięcznik "Sądeczanin" są jednymi z najważniejszych elementów demokratycznego społeczeństwa.

Media lokalne są oparte na niezmożonych siłach pasjonatów, zawsze bliskie społeczności na poziomie wsi, dzielnic i osiedli, ciągle rezonujące z ich potrzebami, uważne na każde działanie władz. Nieprzekupne. Bliskie. Współczujące i współodczuwające.

Takim mediom nigdy nie jest łatwo, a na pewno nie w czasach kryzysu, gdy wiele firm z powodu zamrożenia gospodarki ogranicza swą aktywnosć marketingową.

Dlatego ważne, że właśnie w takich chwilach, globalni giganci jak Google, powołują ratunkowe programy dla niezależnych, lokalnych mediów, cieszących się sympatią i zaufaniem swych Czytelników. Takich jak "Sądeczanin", po którego sprawdzone informacje sięgnęło w marcowym szczycie pandemii koronawirusa niemal 1,7 miliona użytkowników, a kwietniu, gdy obawy przed COVID-19 nieco zelżały, 1,1 miliona użytkowników. Kwota, choć symboliczna, moim zdaniem niesie jednak ważny przekaz - hej, widzimy was, trzymajcie się, to, co robicie, jest istotne.

Wsparcie programu Google News Initiative daje nam pozytywnego kopa. Pozwala dalej działać: raportować o zagrożeniach związanych z koronawirusem, pokazywać zmagania firm z narastającymi problemami schłodzenia gospodarki, prosić o zdanie ekspertów, nieść pomoc. I nigdy nie zapominać o naszych Czytelnikach. Jesteśmy właśnie dla was! (tomasz.kowalski@sadeczanin.info)Dziękujemy za przesłanie błędu