Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 26 maja. Imieniny: Eweliny, Jana, Pawła
14/05/2019 - 12:10

Włosi pokochali pociągi Newagu. Sądecka firma dobiła targu na miliony euro

Newag szturmuje włoski rynek kolejowy. Supernowoczesne pojazdy z Nowego Sącza od trzech lat wożą już Sycylijczyków na istniejącej od 120 lat linii kolejowej wokół wulkanu Enta, ale sądecka firma z powodzeniem sprzedaje też inne pociągi elektryczne dla kolejnych przewoźników. Ostatnio dobiła targu na miliony euro.

Produkowane w Newagu wąsko­to­rowe spa­li­nowe zespoły trak­cyjne służące do obsługi trasy biegnącej wokół wulkanu Etna na Sycylii, to pociągi o specjalnej konstrukcji. Ze względu na wyjątkowość terenów, po których są prowadzone, projektanci sądeckiej firmy zadbali o to, żeby składy miały powiększone okna. W ten sposób podróżujący kolejką mają możliwość podziwiania niesamowitych widoków. To był pomysł konstruktorów z Newagu.

Czytaj też Wielkie plany Jakubasa. Newag jak światowy koncern. Będzie rozbudowa zakładu

  Ale polskie pociągi chwali sobie też włoski przewoźnik z Bari, który kupuje od Newagu Impulsy. To praw­dzi­wie pol­skie pociągi, z pol­skim ser­cem, bo wszyst­kie naj­waż­niej­sze pod­ze­społy, w tym elek­tro­ener­ge­tyka i ste­ro­wa­nie, są pro­du­ko­wane w War­sza­wie i Nowym Sączu.

Czytaj też Największy zysk od lat. Sądecki Newag ujawnia wyniki finansowe

Pierwsze elektryczne pociągi włoski przewoźnik kupił trzy lata temu. Teraz zamówił kolejnych sześć. Umowa właśnie została sfinalizowana. Jej wartość wynosi ponad 24 miliony euro.

[email protected] fot.JmDziękujemy za przesłanie błędu