Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 26 maja. Imieniny: Eweliny, Jana, Pawła
24/04/2019 - 13:30

Największy zysk od lat. Sądecki Newag ujawnia wyniki finansowe

Newag ma dobrą passę. Jak wynika ze sprawozdania finansowego, przychody wypracowane w 2018 roku przez należące do grupy kapitałowej spółki, wyniosły ponad miliard złotych. To o ponad 230 mln złotych więcej niż rok wcześniej.

Neweg osiągnął największy zysk od lat – informuje spółka. - W 2018 roku cała grupa kapitałowa wypracowała przychody ze sprzedaży w wysokości 1 mld 021,5 mln złotych. To o 231,7 mln zł więcej niż w analogicznym okresie roku poprzedniego. Zysk netto wyniósł 93,4 mln złotych. To o prawie 63,7 mln zł więcej niż w 2017 roku.

Czytaj też Wielkie plany Jakubasa. Newag jak światowy koncern. Będzie rozbudowa zakładu

Prezes Newagu Zbigniew Konieczek podkreśla, że spółka osiągnęła bardzo dobre wyniki mimo małej liczby postępowań przetargowych, ale – jak zaznacza - zwiększa się wartość produkcji lokomotyw elektrycznych.

Rynek kolejowy nie tylko w kraju, ale także za granicą podbijają lokomotywy elektryczne sądeckiej firmy.

- Stajemy się w tym segmencie niekwestionowanym liderem, a najnowsza generacja lokomotyw Dragon znalazła uznanie wśród operatorów, co przekłada się na ilość otrzymywanych zamówień - dodaje prezes Newagu.

Czytaj też Co to za biznes za grube miliony robi sądecki Newag z naftowym koncernem  

Jak zapowiada Konieczek, Newag ciągle pracuje nie tylko nad unowocześnieniem lokomotyw, ale także pojazdów pasażerskich. Już od kilku lat prawdziwym sprzedażowym hitem są pociągi Impuls, które zawojowały regionalne koleje w całej Polsce.

[email protected] fot.Jm

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcji

Masz ciekawe zdjęcia lub wideo? Przyślij do nas!Dziękujemy za przesłanie błędu


Majowy miesięcznik "Sądeczanin" już w kioskach