Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 21 października. Imieniny: Celiny, Hilarego, Janusza
17/05/2018 - 10:55

Stary Sącz: Park&Ride – drugi przetarg a ceny znów za wysokie. Co dalej?

W Starym Sączu ważą się właśnie losy drugiego przetargu na budowę węzła Park&Ride. Tym razem wpłynęło pięć ofert, ale wszystkie nadal są droższe niż gmina zakładała. Co dalej?

Zobacz też: Stary Sącz: Wykonawcy chcą 4 miliony więcej niż gmina ma na Park&Ride

Pierwszy przetarg unieważniono w marcu. Wtedy najtańsza oferta opiewała na kwotę niemal o 4 miliony wyższą od kwoty, którą ma zabezpieczona gmina realizująca przedsięwzięcie z Miejskim Przedsiębiorstwem Komunikacyjnym w Nowym Sączu. Przypomnijmy. Gmina jako zamawiający na wykonanie Park&Ride ma zabezpieczone jedynie 5 mln 791 tys. z czego lwia część pochodzi z dotacji unijnych.

Zobacz też: Stary Sącz: Kto wybuduje najnowocześniejszy parking w regionie?

Wtedy przetarg unieważniono a w tym tygodniu mają się rozstrzygnąć losy kolejnego. Tym razem chęć realizacji inwestycji zadeklarowało pięć firm.

Konsorcjum firm: AZI-BUD Sp. z o.o. ul. Odkrywkowa 91, 42-504 Będzin i Przedsiębiorstwo Wielobranżowe BANIMEX Sp. z o.o. wyceniło prace na 9 mln 888 tys. zł.

Firma Budownictwo Mosty Drogi BMD Sp. z o.o. z Nowego Sącza oszacowało przedsięwzięcie na ok. 8 mln 392 tys. zł.

Kolejna nowosądecka firma ERBET Sp. z o.o. złożyła z kolei ofertę opiewającą na ok. 9 mln 339 tys. a miejscowy REMAR Renata Golonka Z Gołkowic Dolnych na 9 mln 495 tys. zł.

Zobacz też: Stary Sącz będzie miał własny, acz niewidoczny dworzec MPK! Zobacz wizualizację [WIDEO]

Piątą, najkorzystniejszą cenowo ofertę przedstawiła firma KOMPLEX-BUD z gminy Łącko. Opiewa ona na kwotę niższą o ok. 3 mln od najdroższej, bo na 6 mln 947 tys. zł. Ale to i tak o ponad 1,2 miliona więcej niż zakłada projekt.

Co teraz? Zastępca burmistrza Kazimierz Gizicki jest przekonany, że tym razem przetarg zostanie rozstrzygnięty. Jedna z ofert jest na tyle atrakcyjna, że samorząd na nią przystanie mimo różnicy między szacowaniem a środkami zabezpieczonymi na realizacje przedsięwzięcia. Skąd Stary Sącz weźmie pieniądze na jej pokrycie? Gmina liczy na dodatkowy zastrzyk finansowy z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego.

- Myślę, że w tym tygodniu sprawa zostanie rozstrzygnięta a umowa z wykonawca podpisana – rokuje z optymizmem Gizicki.

ES [email protected] Fot.: UM w SSDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)