Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 28 września. Imieniny: Libuszy, Wacławy, Wacława
18/10/2017 - 16:55

Stary Sącz będzie miał własny, acz niewidoczny dworzec MPK! Zobacz wizualizację [WIDEO]

Centrum Starego Sącza jest objęte ścisłą ochroną konserwatorską a mimo to już niebawem powstanie tu supernowoczesny budynek dworca MPK. Kluczem do sukcesu jest fakt, że dworzec będzie niewidoczny. Co to znaczy?

- Będzie tam poczekalnia dla pasażerów, zaplecze sanitarne i zaplecze organizacyjne – mówi z satysfakcją Jacek Lelek, burmistrz Starego Sącza.

Przypomnijmy, że dworzec powstanie zaraz obok parkingu Park&rRde w ramach wspólnego projektu nowosądeckiego Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego i starosądeckiego samorządu. Stanie w centrum Starego Sącza, objętego ścisłą ochroną konserwatorską.

Zobacz też: Dworzec MPK będzie dwupiętrowy – podobają się Wam wizualizacje?

- Wiele analiz, wiele koncepcji i pomysłów musiało zostać przeanalizowanych zanim uzgodniliśmy formę tego dworca. Ten dworzec, o dziwo w ogóle nie będzie widoczny z centrum czy z ulicy Jana Pawła II. Po prostu zostanie zasłonięty skarpą. Więcej szczegółów w materiale filmowym.

Zobacz też: Park&Ride, czyli punkt przesiadkowy 200 metrów od rynku

Istotne też, że zostanie przebudowany cały pobliski węzeł komunikacyjny.

- Skrzyżowania ulic Jana Pawła II z Ogrodową zostanie przebudowane na kształt ronda, dlatego będzie można swobodnie wjechać na parking z każdej strony jak i swobodnie włączać się do ruchu w dowolnym kierunku, w którym chcemy się udać.

ES [email protected] Film: Krzysztof Stachura Fot.: UM w SSDziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe