Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 30 marca. Imieniny: Amelii, Dobromira, Leonarda
29/11/2019 - 22:20

Krynica: dawny budynek PUP, przy ul: Źródlanej od niemal dwóch lat stoi pusty

Willa przy ulicy Źródlanej 1 w Krynicy-Zdroju, w której działała filia Powiatowego Urzędu Pracy dla powiatu nowosądeckiego, od pierwszego stycznia 2018 roku stoi pusta. Obiekt, należący do Urzędu Miasta w Nowym Sączu, poszedł wprawdzie pod młotek w styczniu 2019, ale nadal nic się tu nie dzieje.

Willa znajdująca się przy ulicy Źródlanej 1 została wybudowana w latach 30-tych XX. Budynek ma bardzo atrakcyjną lokalizację. Praktycznie stoi w centrum Krynicy, ale z dala od intensywnego ruchu ulicznego.

Jest trzykondygnacyjny, przeszedł kapitalny remont, wymieniono dach, stolarkę okienną i instalację. Przez kilka lat, do końca 2017 roku działała w nim filia Powiatowego Urzędu Pracy dla powiatu nowosądeckiego.

Budynek wynajmowało Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu. Jednak Zarząd powiatu nowosądeckiego podjął decyzję o likwidacji wspomnianej filii, ponieważ liczba obsługiwanych w nim  osób znacznie spadła. Bezrobotni z Krynicy i  sąsiedniej Muszyny  dojeżdżają obecnie do PUP w Nowym Sączu.

W związku z tym miasto Nowy Sącz, będące właścicielem willi, wystawiło ją na sprzedaż. Najwyższa cena netto osiągnięta w przetargu wyniosła: 707 000,00 zł netto . Przetarg wygrała firma związana z działalnością gastronomiczną. Minął niemal rok od licytacji, ale obiekt nadal stoi pusty.

(MK) fot. aut. Dziękujemy za przesłanie błędu